Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

• Nie jesteś zalogowany.
  • Index
  •  » Kultura
  •  » BOOK BOOK czyli co jak i dlaczego i co daje reading comprehension XD

#1 2009-08-06 23:05:45

uroboros666
Użytkownik

BOOK BOOK czyli co jak i dlaczego i co daje reading comprehension XD

no to chcialbym zalozyc taki temat gdyz ksiazki sa dla mnie dosc wazne XD znaczy znajomi zawsze odemnie dostana ksiazke na urodziny czy slub XDDDDDDD img/smilies/lolimg/smilies/lolimg/smilies/lolimg/smilies/lolimg/smilies/lolimg/smilies/lol no i chcialbym sie dowiedziec co czytacie i dlaczego i co wam to daje img/smilies/smile lubie rozkiniac nad takim czyms wiec sie dolaczcie img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez uroboros666 (2009-08-06 23:07:09)

#2 2009-08-06 23:07:52

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Re: BOOK BOOK czyli co jak i dlaczego i co daje reading comprehension XD

To może ten, kto napisał posta, sam zacznie? xD

#3 2009-08-06 23:08:11

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Last.FM: Haru_ska
Serwis

ostatnio zaczytuję sie w książkach filozoficznych, ciezko mi to idzie bo musze nad nimi myśleć, ale mam nadzieje ze to rozwinie mój zasób słownictwa ;p

a w ogóle to marzy mi sie zeby przeczytać kiedyś encyklopedie ! ^^

#4 2009-08-06 23:10:01

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Haruśka napisał(a):

ostatnio zaczytuję sie w książkach filozoficznych, ciezko mi to idzie bo musze nad nimi myśleć, ale mam nadzieje ze to rozwinie mój zasób słownictwa ;p

Filozoficzne? Znaczy jakie, a raczej któż jest autorem? xD

#5 2009-08-06 23:15:08

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Last.FM: Haru_ska
Serwis

w sensie o filozofii ^.^

#6 2009-08-06 23:18:51

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

No ale jakie to książki...>.> bo mnie zaciekawiłaś.

#7 2009-08-06 23:19:57

uroboros666
Użytkownik

Haruśka napisał(a):

a w ogóle to marzy mi sie zeby przeczytać kiedyś encyklopedie ! ^^

encyklopedia!!!!!!!!! XD to wymiata xD tytaj bys musiala aby twoj mozg podczas czytania chyba sie zbytnio nie zwolnil przynajmniej ja tak mam z tymi tomiszczami xD
zasob slownictwa mi sie tez ograniczyl ale to przedewszytskim po studjach xD wiec tez szukam pocieszenia w sporadycznych polskich wydaniach

co czytam... hmmmmm ksiazki ktore pozwalaja myslec raczej... jak juz wspomnialem gdzies ostatnio przeczytalem "Birdy" ksiazka dosc drudna wnioskujac z opini krytyki ale warta przeczytania. Birdy (glowny bohater) urzeka jak L XD wiec warta XD no co czytam jesczze no whartona polecam! ale tez czytam oglup[iacze jak Harry potter.... XD ale juz skonczylem XD wiec basta XD tylko na film mnie nie stac aby pojsc hahahhahhaha.... ale wracajac do czegos bardziej sophisticated img/smilies/roll to ja naprawde lubie poezja... to pewnie przez studja ale lubie no zawsze mnie pociagaly "dziady" XD hahahahha

#8 2009-08-07 01:19:41

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Jak już napisałam w powitalni, czytałam Murakamiego. Uwielbiam sposób w jaki jest napisane "Mury Hebronu" A. Stasiuka. Kocham tą książkę. Mocne słownictwo i prawdziwe, niczym nieocenzurowane życie. Byłam pod wielkim wrażeniem.
Ponadto właśnie czytam Anne Rice. Lubię też subtelniejsze książki, które pogłębiają moją wyobraźnię.
Hhmmm czytam też Koji Suzukiego, lubię jego sposób przedstawiania świata.
Ostatnio też czytałam "Motyl na wietrze" Rei Kimury.
O i czytałam, co też bardzo mnie wciągnęło: "Pamiętniki Fenny Hill". Ciekawa książka.

Więcej nie pamiętam...
Na ogół lubię czytać mocne książki, które nie tylko pogłębiają wyobraźnię, ale też dają większy zasób słów. Przez, co sama piszę.
Poza tym lubię czytać ficki i inne opowiadania. Ostatnio zrobił na mnie wrażenie warsztat pisarski Mart.

#9 2009-08-07 05:43:15

Shiruya
hentai desu.
Last.FM: Tashmine

*-* lubie czytać i czytam wszystko co mi w ręce wpadnie. Ostatnio przeczytałam Achaję, która bardzo mi się spodobała, ale to może przez moje zboczenie do średniowiecza. Prócz tego jakiś kiepski kryminał, który wcale kryminałem nie był xD A, no i jeszcze śmierć króla tsongora, książka o afrykańskich ludach, ale nie mogłam się w nią wczuć, bo większość imion było japońsko-brzmiących i czytałam ją wyobrażając sobie, że akcja toczy się w japonii XD Obecnie czytam krzyżaków, bo tego nie przeczytałam, a chcę nadrobić przed egzaminem XDDDD I mam jeszcze zaczętą Homo Historicus. Jestem na drugiej stronie, więc nie mogę stwierdzić, jaka jest, ale to podobno bestseller.. był.

Oprócz tego to dużo książek na mnie czeka kupionych w księgarni za 3,50 xDDDD
A i ja też lubię poezję *-* śpiewaną też XD

#10 2009-08-07 11:32:12

Mart
faggot.
Last.FM: valen34
Serwis  
Ostrzeżenia: 1

Uwielbiam czytać książki, w których bohaterowie nie są jednoznacznie źli albo dobrzy. Kiedy czytelnik musi się zastanowić, czy coś jest czarne, czy białe. A i tak zwykle zdecyduje się na odcień szarości. Z tego powodu moimi ulubionymi książkami są "Wichrowe Wzgórza" Emily Bronte i "Z zimną krwią" Trumana Capote'a. W tej pierwszej ze względu na postać Heathcliffa, która jest przedstawieniem, jak chęć zemsty potrafi zniszczyć wszystko co jest w człowieku dobre. Tą drugą podziwiam z kolei za postać Perry'ego Smitha, który jest postacią autentyczną. Nieszczęśliwy pół-indianin, kaleka, człowiek okaleczony, krzywdzony od narodzin. Można porównać go do tygrysa, męczonego w klatce a potem wypuszczonego na wolność.
Lubię książki ambitne, ciężkie, wnoszące coś do życia. Z tego samego powodu uwielbiam książki Londona, zwłaszcza "Martina Edena".

Maleństwo napisał(a):

Poza tym lubię czytać ficki i inne opowiadania. Ostatnio zrobił na mnie wrażenie warsztat pisarski Mart.

^^""

We've got to hold on to what we've got
'Cause it doesn't make a difference
If we make it or not
We've got each other and that's a lot
For love - we'll give it a shot

#11 2009-11-27 17:45:39

Leonardo
Użytkownik
Last.FM: LeonardoSenri
Serwis  
Ostrzeżenia: 2

Ostatnio czytałem "czarny tulipan" *____*,"nocarz"(autorka opisała losy polskiego vampira ,choć trochę się rozczarowałem końcowa fabuła, więc nie polecam), 'pływające miasto' i zmierzch sage nr 2 czyli "księżyc w nowiu"( i na tym zakończę przygodą z zmierzchem, choć muszę przyznać, że autorka ciekawie przestawiła czytelnikom świat vampire tylko wyłącznie niby tych dobrych == )

Teraz właśnie zrobiłem sobie przerwę z biblioteką na jakiś czas, choć lubie bardzo czytać o vampire.

Dlaczego czytam hmm nie wiem, uważam to za odruch bezwarunkowy xD

#12 2009-11-27 19:38:47

Sandey
Użytkownik
Last.FM: Sandey

Kyôfu napisał(a):

Jak już napisałam w powitalni, czytałam Murakamiego.

Też kocham i ostatnio znajomy Japończyk powiedział mi, ze Murakami wydał nową ksiażkę ... teraz tylko czekam XD

Kyôfu napisał(a):

Ostatnio też czytałam "Motyl na wietrze" Rei Kimury

Skończyłam tydzień temu ... chyba powinnam przestac sugerowac się nazwiskiem autora/autorki ;/

To ja polecę "Dziki Imbir" Anchee Min, bo jest niesamowita *w* i Mian Mian "Cukiereczki" w której się zakochałam. I oczywiście "Zerwać pajaki, zabic dzieci" Kenzaburo Oe ... nie bez powodu powieśc otrzymała literackiego Nobla ... po prostu miażdży.

#13 2009-11-29 11:34:56

Chemicaly
i'm master of toys.
Last.FM: Agnessi_91
Serwis

Ja to od książek jestem po prostu uzależniona. W bibliotekach spędzam pół życia ;>
Ostatnio najczęściej sięgam po horrory, kryminały, sensacje. Lubię, kiedy książka działa mi na wyobraźnię. Wśród moich ulubionych autorów, na pierwszym miejscu jest jednak bezapelacyjnie Kurt Vonnegut, jestem wielką zwolenniczką jego twórczości (polecam zwłaszcza Śniadanie mistrzów - jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam). Oprócz niego bardzo cenię Stephena Kinga (wzrasta do rangi mojego drugiego mistrza), Agatę Christie i Witolda Gombrowicza...

Za to jedna książka, którą polecam każdemu bez wyjątku, jest z zupełnie innej bajki. Jest to Mistrz i Małgorzata Bułhakowa. Kocham tą opowieść całym sercem, to najwspanialsze dzieło jakie zostało wydane.

Murakamiego, o którym tu dużo wspominano, przeczytałam na razie wyłącznie Wszystkie boże dzieci tańczą, ale szalenie mi się spodobało i jeśli tylko nadarzy się okazja, sięgnę po inne jego książki ;>

http://i45.tinypic.com/vqlf6e.png

Wiesz kochanie, to po prostu grubsza sprawa jest, uważaj na słowa,
to nie takie proste, to nie jest żadne hop-siup,
żadne ja cię kocham, a ty śpisz, tutaj chodzi o coś zupełnie innego...

#14 2009-11-29 16:15:25

Sandey
Użytkownik
Last.FM: Sandey

Chemicaly napisał(a):

Za to jedna książka, którą polecam każdemu bez wyjątku, jest z zupełnie innej bajki. Jest to Mistrz i Małgorzata Bułhakowa. Kocham tą opowieść całym sercem, to najwspanialsze dzieło jakie zostało wydane.

No w tym wypadku nie pozostaje mi nic jak podpisac się wszystkim czym moge ;>

Chemicaly napisał(a):

Murakamiego, o którym tu dużo wspominano, przeczytałam na razie wyłącznie Wszystkie boże dzieci tańczą, ale szalenie mi się spodobało i jeśli tylko nadarzy się okazja, sięgnę po inne jego książki ;>

Polecam zacząć od "Przygoda z owcą" i "Koniec świata i Hard-boiled wonderland" są piekne ;3

#15 2009-11-29 18:28:33

Leonardo
Użytkownik
Last.FM: LeonardoSenri
Serwis  
Ostrzeżenia: 2

A ja dzisiaj skończyłem tylko dla czystej przyjemności "Romeo i Julie"

i stwierdzam, że szkoda, że na świecie nie ma już takich dam jak główna bohaterka tego dramatu ;<

#16 2009-11-29 20:55:50

Chemicaly
i'm master of toys.
Last.FM: Agnessi_91
Serwis

To ja Romka i Julci nie przemogłam, zdecydowanie wolę Hamleta ;>

Sandey napisał(a):

Chemicaly napisał(a):

Polecam zacząć od "Przygoda z owcą" i "Koniec świata i Hard-boiled wonderland" są piekne ;3

Dziękuję ^^ A czytałaś może Ślepa wierzba i śpiąca kobieta? Bo słyszałam od znajomej, że też całkiem niczego sobie książka, chociaż momentami mocno zakręcona.

http://i45.tinypic.com/vqlf6e.png

Wiesz kochanie, to po prostu grubsza sprawa jest, uważaj na słowa,
to nie takie proste, to nie jest żadne hop-siup,
żadne ja cię kocham, a ty śpisz, tutaj chodzi o coś zupełnie innego...

#17 2013-06-30 08:43:51

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Ja po tylu latach dodam Sapkowskiego, Kossakowską i Pratchetta xD Czyli fantastyka. Oraz "Japonia oczami fana" napisana przez mojego dobrego znajomego, Pawła Musiałowskiego.

• Index
  •  » Kultura
  •  » BOOK BOOK czyli co jak i dlaczego i co daje reading comprehension XD

Stopka forum