Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-01-18 22:40:51

Soanseth
Perwersyjny admin
Last.FM: Soanseth
Serwis

Muzyka i wygląd - razem czy osobno?

Zainspirowany dość ostrym starciem z melmo na Asianmusic, postanowiłem założyć ten wątek.

Moje pytanie jest takie. Czy jeśli słuchacie jakiegoś zespołu, to na ogólna ocenę ich twórczości, wpływa także wygląd, to jak sie prezentują, poruszają, bawią i tym podobne? głównie chodzi mi o visual kei, bo na tym on własnie sie opiera, ale inne gatunki także sa mile widziane.

Moje zdanie?
Tak, wszystko co słyszę i na co patrzę, wpływa na ostateczną ocenę twórczości danego zespołu lub artysty.
Dlatego, jeśli dobór ciuchów, paskudny makijaż czy bycie sztywnym na scenie jest bardzo widoczne, potrafi to w pewnym stopniu zniechęcić, lub zachęcić (zależy od wyżej wymienionych).

Przykładowo, Marilyn Manson. Ikona, skandalista, na scenie jak i w teledyskach potrafi obrazić, obrzydzić czy zniesmaczyć.
The Prodigy - dokładnie ten sam motyw.

Więc, jak to u Was jest? jak bardzo wpływa to na wasze postrzeganie artystów, ocenę czy najzwyklejszą sympatię?

http://i213.photobucket.com/albums/cc99/Soanseth/avatars/Hizumi_signature_3_by_KillerHouse.png
http://games.onego.ru/lastfm/black/Soanseth.png
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Życie jest tylko jedno, więc trzeba korzystać ile tylko sił w biodrach"

#2 2011-01-19 14:16:47

Shina
Użytkownik
Last.FM: shina1989

Re: Muzyka i wygląd - razem czy osobno?

U mnie to zależy od zespołu, naprawdę
Są takie, które interesują mnie jedynie muzycznie i nawet nie staram sie zagłebiać w wygląd członków zespołu (oprócz pobieżnego sprawdzenia jak w ogóle wyglądają) i szczerze mówiąc tych zespołów słucham najdłużej bo nawet najprzystojniejszy muzyk zaczyna mi sie w pewnym momencie nudzic a jeśli nie zwracam uwagi na wygląd, teledyski to dostrzegam więcej w muzyce .. poza tym bardziej niz wygląd interesują mnie teksty

no ale spora większość moich ocen co do zespołu to muzyka + wygląd, styl itp. niestety
tak jest jeśli chodzi o asian music i inną muzyke która nie jest po angielsku i nie jestem w stanie zrozumieć do końca o czym do cholery jest dana piosenka, wtedy bardzo zwracam uwagę na teledyski, wygląd członków zespołu, zachowanie na scenie itp.

jestem bardzo dobrym przykładem świrowania na punkcie bad boyów ;p

oczywiście wyglad mi w niczym nie przeszkadza, a jeśli dodatkowo oprócz świetnej muzyki zespół wyglada jak młodzi bogowie to na pewno moja sympatia jeszcze bardziej wzrasta ale raczej na odwrót nie bo ktoś mi kiedys powiedział że jak będziesz słuchać muzyki tylko ze względu na wygląd muzyków to bardzo szybko moze sie okazać to stratą czasu

i nie mówie ze nigdy tak nie robiłam, ale obecnie te zespoły których słuchałam ze względu na to ze "o mój boze , ale wokalista jest sexy.." to juz dawno wylądowali poza odtwarzaczem

więc najpierw muzyka potem ewentualne jaranie sie wyglądem ;p

Ostatnio edytowany przez Shina (2011-01-19 14:26:05)

#3 2011-01-19 19:11:59

Soanseth
Perwersyjny admin
Last.FM: Soanseth
Serwis

No, mnie w dużej mierze też już przeszło takie podejście "o, ładni są, będą zajebiści" ale czasem po prostu nie sposób tego uniknąć. Mówię o kierowaniu sie wyglądem, bo np. szukając na blogach o japońskiej muzyce, przed ściągnięciem widze najpierw jak sie prezentują. Nie bawię się w odsłuchiwanie na yt, więc jadę na ślepo.

Co do asian, to jak napisałem - visual kei to połączenie muzyki i ekstrawaganckich strojów.
Wypowiedź Shou w 2:54 wyjasnia wszystko - http://www.youtube.com/watch?v=ZgJCUF7uLrg

http://i213.photobucket.com/albums/cc99/Soanseth/avatars/Hizumi_signature_3_by_KillerHouse.png
http://games.onego.ru/lastfm/black/Soanseth.png
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Życie jest tylko jedno, więc trzeba korzystać ile tylko sił w biodrach"

#4 2011-01-22 20:35:26

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Nie bardzo rozumiem... Przecież jest mnóstwo ludzi, którzy nie mają pojęcia jak wyglądają "gwiazdy" a mimo to słuchają ich muzyki. To już bardziej kwestia fangirlowania lub fanów danego zespołu, przecież tak jak powiedziała Shina, chcesz zwyczajnie zobaczyc jak wygladają. Zwykła ciekawość. Inny fakt już jest taki, że jak predyspozycje wizualne są dobre, to już zespołowi udało złowic sobie kolejnego pustaka, który będzie wywalał kasę na wszystko co z nimi związane.
Ja myślę, że ma to zwiazek z określonymi regułami, jakimi podąża sam gatunek jrocka ( o ile można to tak nazwać), oni po porstu stawiaja na wygląd. Taka ich rola. Zdobywają popularność, a  nie oszukujmy się im bardziej przystojniejszy muzyk, tym więcej ma fanek - WIĘCEJ kasy.
Nie mówię, że źle grają, wręcz przeciwnie, jak dla mnie o wiele bardziej wole jrock, niż zachodnią muzykę, jednak trzeba tez mieć jako takie pojęcie, jak działa to w Japonii, tam częściej spotkasz faceta wyglądającego niemal jak model (chodzi mi głownie o młodych, nie kaishian - pracowników firmy), dlatego chociażby w Japonii tak dobrze sprzedają się kosmetyki dla panów.

Zreszta nawet taka opcja, dbanie o wizerunek to też jakaś nauka. Jakby nie patrzec wiele wynosimy ze swych idoli.

Poza tym, jesli ktoś zwraca uwagę na wygląd - niech to robi. Co w tym takiego złego? Jesli taki ma potencjał na zdobywanie informacji po przez gapienie sie na kogoś, zawsze to lepsze od ignorancji.
Poza tym wygląd ma zaciekawiać.
Np gaga, no kij, po prostu mnie drażni jej wokal, ale popularność zdobyła ogromną i nikt mi nie powie, że to tylko jej głos. Przeciez te wszystkie jej występy etc. wszystko po to by było na co popatrzec. Albo seks, sprzedawany w teledyskach. To samo.

Wiec ogólnie jestem za Soanem. Teoria tylko taka, że niektórzy podchodzą do tego z głową. Każdy sie czegos uczy, a większość ludzi, którzy patrzą na wyglad i sie zachwycają to nastolatki, które nie maja wiecej niż 17 lat.
Z czasem potem wszyscy łapia się na tym, ze cenią teksty, muzykę i wygląd. Ale wygląd wymieniają jako ostatni.

Mi się wydaje, że już bardziej właśnie zachowanie muzyka może zniechęcić.

Tak jak Soan napisał, wszystko tak naprawdę składa się na ocenę danego zespołu. NIe wiem czy ktoś chciałby słuchać faceta, który charka w tłum, stoi beznamiętnie na scenie, jest brudny, nieumyty, śmierdzi na kilometr i w dodatku np nie ma wszystkich zębów.
To jak z filmami, oceniasz każdy aspekt, fabułę, gre aktorską, reżysera etc.

Stopka forum