Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

• Nie jesteś zalogowany.

#26 2009-07-04 19:18:19

Decross
Misiek Tenshi
Serwis

Re: Czy jesteś patriotą?

Ten demotywator mnie dzisiaj rozpierdolił na łopatki
http://demotywatory.pl/16492

http://img13.imageshack.us/img13/4462/2cy1l44.jpg

#27 2009-07-04 20:34:22

Shina
Użytkownik
Last.FM: shina1989

buhahaaha dobre xDD

#28 2009-07-04 20:42:30

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

O mamo.... *zgon*
Dobre xD

#29 2009-11-19 13:57:47

Sandey
Użytkownik
Last.FM: Sandey

Niezłe ;D

Musze powiedzieć, że temat partiotyzmu zawsze mnie smuci, bo ludzie CAŁY czas narzekają, a nie zrobią niczego, zeby to zmienić, a niestety zmienic cokolwiek, to mozemy tylko my!
Fakt jest taki, że to co mnie wkurza na maksa to rozpamietywanie przeszłości! I za to nienawidzę Polaków: kto coś kiedyś źle zrobił, bo nasza reprezentacja zdobywała ... , bo ja byłem w "Solidarności" tym najważniejszym, itd. Jeszcze mogłabym wspomnieć o tej naszej "bezinteresowności".

Jednak najśmieszniejsze sa opinie typu "Ja powinnam być w Japonii" Błagam, czy wy wiecie jak sie tam żyje gaijinom? Czy wy wiecie jak tam w szkołach prześladowane są dzieci z mieszanych małzeństw? Czy wy wiecie jakie tam cyrki się w polityce wyprawiają (my przy nich to pikuś)?
"Cudze chwalicie a swojego nie znacie" ;<

#30 2009-11-19 15:31:41

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Tak, ale Polacy sami są sobie winni. Potrafimy być naiwni, a potem narzekać na własna głupotę. Oczywiście nie wszyscy, ale póki społeczeństwo w większości jest takie, co my mamy zrobić? Przecież mamy demokrację xD

W Japonii każdy jest traktowany inaczej. W zależności, czy jestem Amerykaninem, Kubańczykiem, Polakiem, Rosjaninem, etc. Znam polki mieszkające w Japonii, które nie narzekają, a wręcz cieszą się z zamieszkania tam na stałe. To jak postrzegani jesteśmy gdzieś tam (nie mówię tu już wyłączenie o Japonii) jest zależne tylko i wyłącznie od nas samych.

#31 2009-11-19 15:46:36

Kaiten
Hagane no Hito
Last.FM: Kaiten0

Ja osobiście nie lubię Polski. Może nigdy nie byłem i nie wiem zbyt dobrze jak tam jest, ale jestem pewny że chciałbym zamieszkać w Japonii przynajmniej na jakiś czas.

一撃必殺

Kyokushin no kokoro - "Nie jest ważna przegrana czy wygrana, ale doskonalenie samego siebie."

#32 2009-11-19 17:28:24

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Nasunęła mi się myśl: Czy, gdyby wybuchła jakaś tam wojna z Polską w roli głównej, jak myślicie... co byście w takiej sytuacji zrobili?

#33 2009-11-19 17:37:07

Kaiten
Hagane no Hito

No cóż... najpewniej nie było by tak jak kiedyś... mam na myśli takie pospolite ruszenie młodzieży itp. Mi prawdopodobnie nie zależało by na ratowaniu ojczystych terenów:P.

一撃必殺

Kyokushin no kokoro - "Nie jest ważna przegrana czy wygrana, ale doskonalenie samego siebie."

#34 2009-11-19 17:39:54

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Ej no, niektóre tereny mamy nawet piękne xDDD

No raczej nie stworzą partyzantki z młodzieży ku ocaleniu ojczyzny, jednak pewnie znalazłoby się paru, którzy "za wszelka cenę" będą chcieli bronić ziemi ojczystej

#35 2009-11-19 17:42:56

Kaiten
Hagane no Hito

W takim razie oddam głos takowym... img/smilies/tongue. Nie mam na myśli, że uciekł bym ze strachu czy coś. Najzwyczajniej nie odczuwam jakiegoś takiego przywiązania do Polski.

Ostatnio edytowany przez Kaiten (2009-11-19 17:44:15)

一撃必殺

#36 2009-11-19 17:44:06

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Albo pociągać za sznurki xDDD

#37 2009-11-19 17:44:21

Soanseth
Perwersyjny admin
Last.FM: Soanseth
Serwis

Ja bym pewnie spierdolił z kraju. Wojna mnie nie dotyczy, więc po kiego miałbym sie w nią mieszać? ;]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Życie jest tylko jedno, więc trzeba korzystać ile tylko sił w biodrach"

#38 2009-11-19 17:44:59

Kaiten
Hagane no Hito

Kyôfu napisał(a):

Albo pociągać za sznurki xDDD

Takich to pewnie było by najwięcej...

Ostatnio edytowany przez Kaiten (2009-11-19 17:46:04)

一撃必殺

#39 2009-11-19 17:46:02

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Też tak myśle.....

#40 2009-11-19 17:46:38

Kaiten
Hagane no Hito

Kurde nieporozumienie:P, ale takich pewnie też img/smilies/tongue

一撃必殺

#41 2009-11-19 17:49:52

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Teoretycznie nieporozumienie, ale wyszło, ze i ty i tych byłby najwięcej xD

#42 2009-11-20 21:40:04

Sandey
Użytkownik

I tutaj zaznaczę, że jestem pacyfistką ;3

#43 2009-12-02 22:56:01

Leonardo
Użytkownik
Last.FM: LeonardoSenri
Serwis  
Ostrzeżenia: 2

Shiruya napisał(a):

Nie wiem, czy powinnam się tego wstydzić, ale patriotką nie jestem.
A oddać życie, to bym za Japonię mogła.

Też tak samo jak ty kiedyś myślałem ;]
Chociaż teraz zupełnie na to inaczej patrze,zawszę uważałem się za patriotę i zawsze żyłem mentalnością ,że był bym wstanie poświecić swoje życie dla mojej ukochanej ;p jak i za swój kraj od nieproszonych intruzów...
Już całej Europie nie można się spotkać ta kimś czyś jak patriotyzmem ,ludzie europy żyją świadomością ,że świat jest już dla każdego otwarty, a historie swoich przodków, którzy przelewały krew abyśmy mogli żyć w wolnych krajach bez zarzucania czyjeż Religi, kultury bądź języka==,zapominają ,albo się tym nie interesują zupełnie...

Ale nie należne do nacjonalistów co mój kumpel O_O on ma bzika już na tym punkcie,żyje z hasłami typowymi Polska dla polaków itp

Ja sam swoja przyszłość widzę, że jak pójdzie wszytko po mojej myśli to zostawię mój ślad stopy na ziemi kraju kwitnącej wiśni img/smilies/wink

Polak ma detencje do narzekania ;p

A zapewnię w Japonii także nas nie chcą zbytnio xD

#44 2009-12-07 10:31:14

Sandey
Użytkownik

Zgadzam się, my powinnismy wyciągać wnioski z przeszłości, a nie nadal w niej żyć ;pp
A czuję się obywatelem świata, a nie tylko Polski.

#45 2010-05-29 21:54:21

Mart
faggot.
Last.FM: valen34
Serwis  
Ostrzeżenia: 1

A co mi tam, nudno mi, to sobie coś naskrobię <wygina nadgarstki>

Jeszcze nie tak dawno nie wchodziło nawet w drogę to, żeby zostać w Polsce na stałe. Byłam pewna, że jak tylko nadarzy się okazja, to wypieprzę stąd najdalej, jak się tylko da. Najlepiej do Japonii oczywiście, hell yeah, jakie to typowe. Bo to przecież takie fajne. Bo w Polsce nie ma perspektyw, bo jest chora polityka, bo chore społeczeństwo, bo chora mentalność, bo wszystko jest chore. Bo Polska to chory kraj.
Jednak ostatnimi czasy moje podejście do tego wszystkiego się cholernie zmieniło. Sądzę, że po prostu dojrzałam do patriotyzmu. Bo na dzień dzisiejszy czuję, że kocham ten kraj całą sobą i zrobię dla niego wszystko, co tylko będzie trzeba.
Nadal uważam, że nie ma w niej perspektyw, że jest chora polityka, że jest chore społeczeństwo, że jest chora mentalność. Nadal uważam, że jest chorym krajem. Tyle, że teraz uważam, że skoro Polska jest chora, to trzeba ją wyleczyć, a nie od niej uciekać. Nie ma co się dziwić, dlaczego jest tak jak jest. Naród polski jest narodem, któremu podczas wojny obcięto głowę. Teraz można mieć jedynie nadzieję, że ta głowa odrośnie. I ja zrobię wszystko, co tylko będę mogła, żeby pomóc. Czuję ogromne powołanie do tego. I jeśli gówno zdziałam, to i tak będę wiedzieć, że wszystko co robiłam, robiłam w zgodzie z samą sobą. Będę tak jak dr Judym, Kordian, Konrad czy jakiś inny fikcyjny koleś, który się poświęcił dla kraju.
Dlaczego tak? Sama nie wiem, ale ostatnio pojawiły się we mnie uczucia, które karzą mi traktować Polskę jak matkę. Bo wiem, że gdybym urodziła się gdzie indziej, nie byłabym tą osobą, którą jestem teraz. A że ja bardzo lubię swoją osobę, to jestem wdzięczna. I chcę tą wdzięczność okazać, o.

Btw, życzę wam wszystkim powodzenia w Japonii, kraju etosu pracy ; >

We've got to hold on to what we've got
'Cause it doesn't make a difference
If we make it or not
We've got each other and that's a lot
For love - we'll give it a shot

#46 2010-05-30 17:29:43

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

A więc... (sprostuj, jeśli nie zrozumiałam ;p)
To coś złego, gdy człowiek nie czuje się dobrze w kraju gdzie się urodził, i nie mówię tu o stosunku do polityki etc. ? To kwestia indywidualna, moim zdaniem.

Myślę, że nie ma co gdybać nad tym, jaką byłabyś osobą, jeśli urodziłabyś się gdzieś indziej. Jesteś jaka jesteś, w dużej mierze zawdzięczasz to sobie, nikomu innemu. No dobra, tudzież sytuacjom, które pojawiły się w Twoim życiu.

Ja Ci życzę owocnej pomocy nad Polską ^^

Edit.
Dobra, przyznam, że mi się rozwodzić i pisać nie bardzo chce... ;p

#47 2010-05-30 18:08:32

Mart
faggot.
Last.FM: valen34
Serwis  
Ostrzeżenia: 1

A skąd, to nie jest nic złego i nic takiego nawet nie zasugerowałam. Nie wiem, skąd to w ogóle wzięłaś.

We've got to hold on to what we've got
'Cause it doesn't make a difference
If we make it or not
We've got each other and that's a lot
For love - we'll give it a shot

#48 2010-06-02 01:31:15

a_d_rian
Użytkownik
Last.FM: a_d_rian
Serwis

Hmm mogę powiedzieć, że jestem patriotą, ale różni ludzie mogą różnie mój patriotyzm interpretować... Wszyscy wokoło mówią mi "uciekaj z tego kraju, bo tu uczciwie, bez znajomości do niczego nie dojdziesz". I w sumie się z tym zgadzam bo nie raz doświadczyłem tego ja, moja rodzina czy znajomi. Odnośnie polityki - Polska się nie zmieni, dopóki rządzić będą Ci sami ludzie, ze swoimi anarchicznymi poglądami, którzy dorwali się do koryta i nie sposób ich oderwać... Są wielkie plany, wielkie ambicje, ale to wszystko kończy się tuż po wyborach. I tak będzie dopóki do władzy nie zaangażują się ludzie z naszego pokolenia.
Polska nie jest krajem, w którym można czuć się bezpiecznie... Gdzie się nie pojedzie, jest zupełnie to samo - nie da się w nocy samemu wyjść na miasto, bo wiadomo czym to grozi... W niektóre miejsca nawet w dzień strach się wybrać... Szkoda mi ludzi, którzy boją się przyjechać do naszego kraju z powodu innego koloru skóry czy wyznania. Jeszcze bardziej szkoda mi ludzi, których patriotyzm mieści się w zdaniu "Polska dla polaków". Ja jestem otwarty na inne kultury, przeraża mnie brak tolerancji, sam to odczuwam w pewnym stopniu, chociażby jak słucham jrocka, a ktoś do mnie "znowu słuchasz tego chińskiego *******" albo "ogólnie to byłoby spoko, gdyby nie było z Japonii" O_o Że już nie wspomnę o piłce nożnej, co odczuwam jeszcze bardziej -.-
Generalnie uważam, że Polska to piękny kraj, z wieloma miejscami, które warto zobaczyć; mamy ciekawą historię, gdyby nie dawni patrioci prawdopodobnie część z nas byłaby Rosjanami czy Niemcami...
Jestem dumny z tego, że urodziłem się i żyję w Polsce, mimo wszystko.
Popieram to co napisała Mart - ten kraj jest po prostu chory i jeśli chcemy mieć lepszą przyszłość, lepsze miejsce do życia dla siebie i naszych dzieci to musimy zacząć działać i próbować naszą ojczyznę uzdrowić.

Chciałbym napisać coś mądrzejszego, ale niestety jestem baardzo zmęczony dzisiejszym dniem ;D

Stopka forum