Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-03-15 01:24:42

Yoshiko
☆ Nekoo~

X Japan

http://www.visualkei.hpg.ig.com.br/bandas/x/x_top.jpg

Głównym zamysłem tej grupy było szokowanie publiczności wszelkimi możliwymi sposobami. Ich motto brzmiało "Psychodeliczna Przemoc - Zbrodnia Wizualnego Szoku." X Japan uznawani są prez to za pionierów Visual Kei, choć zespoły wykorzystujące ten koncept istniały już przed nimi. Żadnemu z nich nie udało się jednak osiągnąć popularności porównywalnej do X Japan.

Zespół zaczął od grania czystego heavy metalu, co w latach 80tych nie było niczym niezwykłym. Niezwykła była za to ilość ballad, które pojawiły się w ich dyskografii. Większość z nich przepełniona była dźwiękami fotepianu, na którym grał perkusista zespołu, Yoshiki. To właśnie jedna z tych ballad przyczyniła się do tego, iż X Japan uznawani są obecnie za jeden z najpopularniejszych zespołów w historii japońskiej muzyki rozywkowej - chodzi o trwający 28 minut i 59 sekund uwór Art of Life.

Przez lata działalności ich styl ulegał zmianom, dryfując coraz dalej od visual kei. Ich muzyka nabrała większej różnorodności, doskonale eksponując przy okazji talent każdego z członków zespołu.

X byli pierwszą grupą visual, która na Tokyo Dome - stadionie mieszczącym ponad 50 000 fanów, zagrała trzy koncerty pod rząd, wszystkie trzy wyprzedane do ostatniego biletu. Poprzedni rekord należał do BUCK-TICK, oni jednak zagrali tam tylko jeden wyprzedany koncert (co oczywiście także świadczy o ogromnym sukcesie).

Historia

X-Japan powstało w roku 1977. Wtedy przyjaciele z dawnego dzieciństwa, Yoshiki Hayashii i Toshimitsu Deyama stworzyli zespół który nazwali "Naitsu". Yoshiki był perkusistą, a Toshi zają miejsce gitarzysty . Po jakimś czasie przyłączyło się do nich parę osób, i Yoshiki zmienił nazwę na 'X'. Z czasem Toshi przejął rolę wokalisty. Przez 6 lat grali z czystej nudy, do roku1983, kiedy to miał miejsce ich największy dotychczasowy występ. Yoshiki i Toshi postanowili po ukończeniu Awa High School związać się z muzyką, mimo że wokalista początkowo miał zostać lekarzem. Yo nie miał żadnych problemów - jego mama uważała, że syn najlepiej wie, co dla niego najlepsze. W 1984dwóch panów wylądowało w Tokyo. Skład zespołu zmieniał się nieustannie, stali pozostawali jedynie wokalista i perkusista. W 1985wydali swoje pierwsze demo, zawierające 5 utworów, a w czerwcu pierwszy singiel 'I'll kill you'. W lipcu nagrali dwa utwory, które potem znalazły się na albumie 'Heavy metal force III' - 'Vampire' i 'Break the darkness'. Do tej pory żadna wytwórnia nie była nimi zainteresowana, toteż Yo i Toshi założyli własną wytwórnię. Przedsięwzięcie to finansowała matka Yoshikiego, która sprzedała swój sklep. W ten sposób powstało Extasy Records. W kwietniu wydali singiel 'Orgasm'. Nadal jednak żaden z gitarzystów i basistów nie pozostał na dłużej - dopóki nie pojawił się Taji Sawada. Następnie Yoshi zaprosił Hideto Matsumoto - ex-lidera zespołu Saber Tiger. Hide upiekło się ponieważ rozpadzie jego zespołu postanowił zostać fryzjerem. Jakiś czas później przyłączył się do nich Tomoaki Ishizuka, zwany Pata - i skład się mniej-więcej ustabilizował. Rozpoczęły się trasy koncertowe, a po nagraniu video clipu (Bakuhatu-Sunzengig) zaczęli pojawiać się w TV, radiu i prasie. Wtedy też zaczęto uważać na słabe zdrowie Toshiego - 23 listopada 1989 roku podczas 'Rose & Blood Tour' zasłabł na scenie i cała trasa została odwołana. Mimo to w lutym 1990 została wznowiona. Kolejne dwa lata były bardzo pracowite, wydali parę singli, wygrali konkurs na najlepszy zespół w Japonii. W 1992 roku Taiji opuścił zespół, w sierpniu na jego miejsce przyszedł Hiroshi More - Heath. W tym też roku przechrzcili się na 'X-Japan', bowiem odkryli, iż w Stanach funkcjonuje zespół o takiej samej nazwie i miewa się całkiem dobrze... Następne lata były pracowite gdyż wydawali album za albumem, teledysk za teledyskiem, singiel za singlem. Aż 1997 roku jednak Toshi postanowił odejść z zespołu. Yoshiki stwierdził, że X-Japan jest związane nierozerwalnie z głosem Toshiego, zorganizował konferencję prasową i ogłosił koniec zespołu. 31 grudnia odbył się ostatni koncert - 'Last Live'...
Źródło: JaME

Członkowie zespołu:

Toshi
http://www.cf-network.com/cfan/IMG/jpg/Toshi_6.jpg
Prawdziwe imię: Toshizo/Toshimitsu Deyama
Pozycja w X: wokalista
Data urodzenia: 10 październik 1965
Znak zodiaku: Waga
Miejsce urodzenia: Tateyama, Chiba
Grupa krwi: A
Wzrost: 168 cm
Waga: 58 kg

Yoshiki
http://www.cf-network.com/cfan/IMG/jpg/yoshiki10.jpg
Prawdziwe imię: Yoshiki Hayashi
Pozycja w X: grał na perkusji, fortepianie, pisał teksty...
Data urodzenia: 20 listopad 1965
Znak zodiaku: Skorpion
Miejsce urodzenia: Tateyama, Chiba
Grupa krwi: B
Wzrost: 175 cm
Waga: 58 kg

HIDE
http://blog.from-tokyo.jp/images/hide4f25366b.jpg
Prawdziwe imię: Hideto Matsumoto
Pozycja w X: gitara prowadząca
Data urodzenia: 13 grudzień 1964 - 2 maj 1998
Znak zodiaku: Strzelec
Miejsce urodzenia: Yokosuka, Kanagawa
Grupa krwi: AB
Wzrost: 170 cm
Waga: 50-52 kg

PATA
http://www.geocities.com/Tokyo/Ginza/7846/pata.jpg
Prawdziwe imię: Tomoaki Ishizuka
Pozycja w X: gitarzysta
Data urodzenia: 4 listopad 1965
Znak zodiaku: Skorpion
Miejsce urodzenia: Chiba
Wzrost: 169 cm
Waga: 52 kg

HEATH
http://img125.imageshack.us/img125/7799/heath12ho5.jpg
Prawdziwe imię: Hiroshi Morie
Pozycja w X: basista
Data urodzenia: 22 styczeń 1968
Znak zodiaku: Wodnik
Miejsce urodzenia: Hyogo
Wzrost: 175 cm
Waga: 50 kg

http://img3.cdn.crunchyroll.com/i/spire2/02232008/5/6/8/a/568a84869dec20_full.jpg

#2 2009-05-01 22:58:39

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Last.FM: Haru_ska
Serwis

Re: X Japan

JaME:

SUGIZO został szóstym członkiem X JAPAN

X JAPAN porzez swoją oficjalną stronę internetową oraz SUGIZO na swoim blogu ogłosili, że po kilkukrotnym wystąpieniu wraz z zespołem oraz z powodu braku hide, dołączył on do tej legendarnej grupy jako oficjalny szósty członek. SUGIZO będzie kontynuować swoją solową twórczość oraz nie porzuci żadnych planów związanych z LUNA SEA i Juno Reactor. Jak napisał na swoim blogu, szczegółowo rozważał możliwość dołączenia do zespołu od dłuższego czasu i podjął ją teraz; cytat: "Obecnie, X JAPAN potrzebuje SUGIZO jako szóstego członka i pragnę z całym szacunkiem spełnić ich potrzeby.".

_^_
nie wiem czy mam sie śmiać/cieszyć/płakać.
Przesadzają zdecydowanie.
gdzie ich poprzednia pasja? gdzie LS i XJ? dlaczego teraz wszędzie jest tyle komercji?!

#3 2009-05-01 23:36:21

Mart
faggot.
Last.FM: valen34
Serwis  
Ostrzeżenia: 1

X potrzebowało gitarzysty. Nikt poza Sugizo nie podołałby takiemu zadaniu, jak "zastąpienie" hide'a. Dlatego ja tam nie doszukuję się komercyjnych chwytów. Sugi przede wszystkim należy do Luna Sea, a X tylko pomaga no i tyle...

We've got to hold on to what we've got
'Cause it doesn't make a difference
If we make it or not
We've got each other and that's a lot
For love - we'll give it a shot

#4 2009-05-02 00:03:04

melmo
Użytkownik

komercyjni by byli jakby wzieli jakiegoś młodego, niezwykle popularnego ale mniej doswiadczonego gitarzystę, np: kogos z DeG. obecnośc Sugizo w składzie X JAPAN troche mi zaburza indywidualizm X JAPAN i LUNA SEA, ale w zasadzie nie było innego wyboru

#5 2009-10-18 13:26:41

Aiko
Baka baka shi~!
Last.FM: aikoshigeru

Mi tam Sugizo zdecydowanie pasuje do X'a.. tylko co do Heatha zawsze miałam wątpliwości..
A co do ich brzmienia po latach.. cóż, nie powiem "tak", nie powiem "nie". Dalej ich kocham, jednak sądzę, że Toshi za długo na koncertach nie pociągnie..

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony pomagała mi muzyka.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
~ Yoshiki Hayashi

#6 2009-10-19 16:53:53

Chemicaly
i'm master of toys.
Last.FM: Agnessi_91
Serwis

Moim zdaniem Sugizo jest w X odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. To naprawdę świetny gitarzysta.

Ostatnio mam totalną obsesję na punkcie tego zespołu, słucham ich niemal bez przerwy. A już zwłaszcza nagrania koncertowe, coś pięknego...

http://i45.tinypic.com/vqlf6e.png

Wiesz kochanie, to po prostu grubsza sprawa jest, uważaj na słowa,
to nie takie proste, to nie jest żadne hop-siup,
żadne ja cię kocham, a ty śpisz, tutaj chodzi o coś zupełnie innego...

#7 2009-10-19 19:47:17

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Koncerty mają naprawdę szczególne, w końcu to X JAPAN i tak nigdy już nie zobaczymy odpowiedniego składu z hide, więc lepszy Sugizo niż jakiś chłystek.

#8 2009-11-02 16:32:02

melmo
Użytkownik

też tak sądzę! do tego Sugizo wypada z nimi całkiem niezle, byłam na koncercie X Japan 28 marca 2008, w zasadzie z powodu obecności hologramu i ciągłego wyświetlania na telebimach hide nie zauważało sie jego braku, obecnośc Sugiozo też nie raziła.

#9 2009-11-19 12:10:27

Sandey
Użytkownik
Last.FM: Sandey

Hymmm ... duzo o X nie wiem .. ale ostatnio poznałam pewną maniaczkę X i puściła mi parę koncertów (nie pytając sie o zgodę) i na którymś było coś z Sugizo i ... muszę przyznać, ze on pasuje do tego zespołu.

#10 2009-12-02 21:47:57

Leonardo
Użytkownik
Last.FM: LeonardoSenri
Serwis  
Ostrzeżenia: 2

Jeden z pierwszych zespołów z visual kei bądź jak ktoś woli j-music ,made in japan, które poznałem, wiem tylko o nich tyle ,że oni tak naprawdę zapoczątkowali visual kei w Japonii ;]
I bardzo oryginalny,niepowtarzalny,anielski głos jakim był obdarzony Toshi

heh aż łezka kreci się w oku jak sobie przypominam, że all od tego się zaczęło, przygoda z visualem kei ;]

X Japan - Crucify my love

#11 2010-01-11 13:09:15

Aiko
Baka baka shi~!
Last.FM: aikoshigeru

X niedawno gościł w Hollywood, by kręcić pvki do "Rusty Nail", "Endless Rain", "I.V" i "Jade".
A tutaj macie kilka fotek ;3

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony pomagała mi muzyka.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
~ Yoshiki Hayashi

#12 2010-01-25 13:33:33

Ver
Użytkownik
Last.FM: vereesa82
Serwis

X był i pozostanie dla mnie numerem jeden a każdy z członków wprowadził coś od siebie co sprawia, że X ma to niesamowite brzmienie ( nawet Taiji), poza tym uważam, że 6 członek zespołu, świetny gitarzysta na pewno da coś od siebie ale nie zmieni to legendarnego zespołu
cieszę się ogromnie, że można usłyszeć nowe kawałki, chociaż to nie możliwe bardzo bym chciała aby istnieli wiecznie; no i oczywiście marzenie numer jeden zobaczyć występ na żywo a później to już można odejść na tamtą stronę bez żalu

http://img13.imageshack.us/img13/7766/71013347.jpghttp://img163.imageshack.us/img163/5465/band03w.jpghttp://img13.imageshack.us/img13/7766/71013347.jpg

Stopka forum