Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-03-15 11:31:36

Mii
Warumono
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 124

Babylon

BABYLON
バビロン indies - aktywny (2003 - )

Official site
http://www.baby-lon.net/

Babylon utworzyła grupka muzyków, którzy posiadali już spore doświadczenie zdobyte w innych grupach. Doświadczenie to w połączeniu z ich niewątpliwym talentem sprawiło, że od samego początku ich działalności grana przez nich muzyka jest nie tylko wpadająca w ucho ale także wysokiej jakości.

Ich koncerty pełne są energii, a muzyka na żywo brzmi równie profesjonalnie co na płytach. Głos Takumy potrafi oczarować, prowadzone przez niego para para wciągnąć i wyczerpać do utraty tchu, a umiejętności i charyzma Misy sprawia, że pomimo niewątpliwie nie-visualowego wyglądu, to on w tym zespole ma najwięcej fanów.

Brzmienie Babylona łączy różne elementy, melodyjny rock, ciężkie gitary, elektroniczne wstawki, chwilami nawet punk, jest przy tym bardzo rytmiczna, napełniająca energią a chwilami wręcz za bardzo wpadająca w ucho.

TAKUMA
http://www.baby-lon.net/img/prof_takuma.jpg
Pozycja w zespole: Wokal
Urodziny: 4/16
Grupa Krwi: AB 
Wzrost: 173 cm
Waga: 55 kgHAKU
http://www.baby-lon.net/img/prof_haku.jpg
Pozycja w zespole: Bas
Urodziny: 9/27
Grupa Krwi: AB
Wzrost: 171 cm
Waga: 54 kgRYOUICHI
http://www.baby-lon.net/img/prof_ryoichi.jpg
Pozycja w zespole: Perkusja
Urodziny: 11/13
Grupa Krwi: A
Wzrost: ?
Waga: ?SAE
http://www.baby-lon.net/img/prof_sae.jpg
Pozycja w zespole: Gitara
Urodziny:
Grupa Krwi:
Wzrost: ?
Waga: ?MISA
http://www.baby-lon.net/img/prof_misa.jpg
Pozycja w zespole: Wokal, Keyboard, Gitara
Urodziny: 6/10
Grupa Krwi: B
Wzrost: 173 cm
Waga: 55 kg
http://shattered-tranquility.net/wp-content/uploads/babylonred.jpg

Babylon stworzyli pod koniec 2003 roku wokalista Takuma i gitarzysta Yoki. Panowie ci znali się już od lat, grali razem wcześniej w LUV'ra-doll i RusH.

Ponieważ ciężko jest być zespołem tylko we dwójkę, zaprosili do współpracy byłych muzyków sesyjnych RusH.
Pierwszym z nich był Misa, który poza graniem na gitarze jest także odpowiedzialny za klawisze. Misa ma się czym pochwalić jeśli chodzi o przeszłość muzyczną, był wokalistą i basistą w Da'vid Shito:aL, grał też w Klein Kaiser i Aiorii. Sprawdza się świetnie w wielu rolach, ma swój własny, charakterystyczny styl, który niewątpliwie zawdzięcza m.in. sporemu doświadczeniu.
Drugim muzykiem sesyjnym RusH zaproszonym do Babylona był inny 'weteran' japońskiej sceny, Kazuki, znany z gry na perkusji m.in. w Je*Reviens oraz Due'le Quartz.
Ostatni przyłączył się mniej znany muzyk, basista Haku, były członek VAL†IX†LIA i Nero.

Pierwszy maksi-singiel, zatytułowany po prostu 'Ichi' (jeden) ukazał się w lutym 2004. Zawierał on kombinację brzmienia LUV'ra-doll i Aiorii. W piosence Tonight szczególnie dobrze słychać efekty gitarowe typowe dla Misy z okresu Aiorii. Maksi-singiel ten wyprzedał się stosunkowo szybko, trafiając przy tym na 16 pozycję listy indies Oriconu.

Miesiąc później do sklepów trafił mini-album 'Ni' (dwa). Jego brzmienie jest nieco ostrzejsze od 'Ichi', słychać też na nim więcej eksperymentowania. Pojawiło się więcej elektroniki i efektów zbliżających chwilami brzmienie Babylona do numetalu. Także Takuma zmienił sposób śpiewania w stosunku do poprzedniej płyty, w jednej z piosenek nawet rapuje.

Dwa dni później, 20 marca, zespół oficjalnie zaczął występować. Marzec, kwiecień i maj upłynęły pod znakiem koncertów. W maju ukazał się drugi maksi-singiel, zatytułowany (czy już się domyślacie?) 'San' (trzy). Warto przy okazji wspomnieć, że tym razem w komponowaniu utworów wzięli udział wszyscy członkowie zespołu, a nie tylko Misa i Yoki jak poprzednio. Z tego powodu, piosenki na tej płycie znacznie róznią się od siebie, każdy z członków Babylona ma jak widać własny styl.

Panowie dalej koncertowali, szczególnie często odwiedzając Takadanobaba AREA. W lipcu ukazał się 'Yon' (cztery). Po raz kolejny zespół pokazał, że nie zamierza ograniczać się do jednego tylko stylu, a piosenki z tej płyty brzmią jeszcze inaczej niż to co nagrali do tej pory. Najbliżej jej chyba jednak do 'Ni', gdyż brzmienie jest ponownie ostrzejsze, a Takuma znowu rapuje.

Od sierpnia do października grupa znowu występowała, a potem ukazał się drugi mini-album, 'Go' (pięć). Album ten zawiera piosenki rockowe z dużą ilością gitar, mniej na nim natomiast elektroniki.

W grudniu Yoki ogłosił, że zamierza odejść. Jego ostatni koncert z Babylonem odbył się 12 grudnia w Takadanobaba AREA. Szybko znaleziono zastępstwo, już w styczniu miejsce Yokiego zajął Toki i grupa znowu była w komplecie... do czasu.

Pierwszym wydawnictwem 2005 roku było wydane w styczniu DVD zawierające klipy. Niestety, miesiąc później decyzję o rozstaniu z zespołem ogłosił Kazuki. Jego odejście stało się faktem po koncercie, który odbył się 5 marca. Nowym perkusistą Babylona został Mikage, który podobnie jak inni członkowie miał już spore doświadczenie w biznesie: był muzykiem sesyjnym dla Kisaki Project, Schwardix Marvally oraz Hizakiego.

W nowym składzie Babylon nie zamierzał marnować czasu i 6 kwietnia ukazał się kolejny maksi-singiel. Porzucony został przy okazji system nazywania kolejnych płyt, singiel nie ma w nazwie numerka, jego tytuł to 'Garnet Children'. W tym samym miesiącu podczas koncertów rozprowadzany był jeszcze jeden singiel.

Szczęście jednak znowu nie trwało długo, gdyż w lipcu odszedł świeżo zwerbowany perkusista, Mikage. Pomimo tej straty, w sierpniu ukazał się maksi-singiel 'Getsurinka', a podczas koncertów ponownie rozprowadzano specjalną płytę.

Tymczasem zamiast powrócić do składu pięcioosobowego, zespół zubożał o kolejnego muzyka. Toki zapowiedział, że opuści ich w listopadzie. Zanim to jednak nastąpiło, ukazał się pierwszy pełen album, a jednocześnie pierwsza płyta typu 'best of' Babylona. Poza wybranymi przez samych członków zespołu najlepszymi piosenkami z ich kariery, 'Clan Gene' zawierał także DVD z nagraniem koncertu.

Pomimo ograniczonego składu, zespół nie zamierzał zawieszać działalności, co na ich miejscu zapewne uczyniłoby sporo mniej zdeterminowanych grup. W styczniu 2006 ukazało się koncertowe DVD, a w lutym do sprzedaży trafiła kolejna płyta. Kilka miesięcy później zespół znów oficjalnie miał pięciu członków - przyłączyli się do niego gitarzysta Maya (ex-Jinkaku Radio) oraz perkusista Ryuichi.

Źródło: JaMEKilka utworów:
Unknown
In a coop
Sola
Knot theory
Celeb
Hana no miyako, ware, chirikeri (live)
Aozora to shounen (live)

Ostatnio edytowany przez Mii (2009-03-15 11:37:09)


http://i268.photobucket.com/albums/jj34/MACROPHAIL/dirusig1.jpg

白いから白くいたいと言う

壊れていく世界...

Offline

#2 2009-03-15 14:38:50

Honou
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 101
Serwis

Re: Babylon

Misa od razu skojarzył mi się z Misą z Death Note (XD)
Haku to chyba biały po jap. ne?
A podoba mi się najbardziej wokalista, jest b. ładny (;
Piosenki mówiąc szczerze są takie sobie (nie bić~!) ale to chyba dlatego tak mówię, że lubię trochę inny styl
A najbardziej podoba mi się  Knot theory ^-^


Honou: Boże jaka ty jesteś głupiaa! Jesteś tak głupia, że jak myślę o tym , że jesteś głupia... to mnie swędzi mózg!
Michiko: Ciebie nie ma co swędzieć.

*

www.animeexmangaa.fora.pl - Wbijać! ><

Offline

#3 2009-03-15 14:47:21

Yoshiko
☆ Nekoo~
Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 499

Re: Babylon

Nikt nie będzie Cię bił za to że masz inne zdanie. Ja muszę ich przesłuchać, nie znam ich.


http://img3.cdn.crunchyroll.com/i/spire2/02232008/5/6/8/a/568a84869dec20_full.jpg

Offline

#4 2009-03-15 16:55:51

Mii
Warumono
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 124

Re: Babylon

No oni zbytnio znani nie są, ale ja ich lubię.
Leopardless marry i knot theory to moje ulubione piosenki tego zespołu...chociaż hana no miyako ware chirikeri czy jakoś tak jest emmm....niezbyt ^^' celeb takie radosne, ale za Leopardless mary~ i knot theory~ to ja ich koocham ^-^
tak btw to Takuma urodził się tego samego dnia co ja *chwali się*


http://i268.photobucket.com/albums/jj34/MACROPHAIL/dirusig1.jpg

白いから白くいたいと言う

壊れていく世界...

Offline

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo