Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-12-12 00:09:02

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Świat należy do mężczyzn?

Owy fragment przytoczyła mi Haruka, co o nim sądzicie...?

"Świat należy do mężczyzn. Ale co to znaczy? Że mężczyźni gwiżdżą, gapią się i wołają do ciebie różne rzeczy, a ty musisz to potulnie znosić, bo inaczej możesz zostać zgwałcona albo pobita. Świat należy do mężczyzn -  to oznacza, że są miejsca, do których mogą chodzić mężczyźni, lecz nie kobiety. To oznacza, że mężczyźni mają więcej pieniędzy i w przeciwieństwie do kobiet nie mają dzieci, którymi muszą się zajmować w każdej sekundzie. To oznacza, że kobiety kochają ich bardziej, niż oni kochają kobiety, że mężczyźni mogą chcieć czegoś całym sercem, a potem może im się to znudzić."

Fragment pochodzi z książki:

Biały Oleander
Janet Fitch

#2 2009-12-12 00:12:13

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Last.FM: Haru_ska
Serwis

Re: Świat należy do mężczyzn?

jest zajebisty!

ale więcej nei napisze dzisiaj
glowa mnie... boli. *eufemizm*

#3 2009-12-12 00:14:21

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Ten fragment jest taki... prawdziwy...........

#4 2009-12-12 00:15:09

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Serwis

tak tak! to na pewno!
zaraz. czekam na Soana i jego kolejna genialna teorie na temat tego fragmentu xd

#5 2009-12-12 00:35:14

Soanseth
Perwersyjny admin
Last.FM: Soanseth
Serwis

Wersja szowinistyczna - jesteśmy silniejsi z natury. a w życiu jak w dżungli, silniejszy wygrywa.
Wersja Soanowa (Mozilla uparcie twierdzi, że to wersja Sianowa xD) - Tekst jest gówno warty. Nie ma już takiej dyskryminacji kobiet jak kiedyś, a co za tym idzie, macie takie same prawa do wszystkiego. Tylko od Was zależy, co z tym zrobicie. A że cały czas "siedzicie przy garach, wychowujecie dzieci i pracujecie na niskich stanowiskach" to już wasza wina.

(obie wersje są takie same, tylko inaczej ubrane w słowa xD)
(ostatniego zdania nie brałem pod uwagę.. bo nie wiedziałem co napisać xP)

http://i213.photobucket.com/albums/cc99/Soanseth/avatars/Hizumi_signature_3_by_KillerHouse.png
http://games.onego.ru/lastfm/black/Soanseth.png
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Życie jest tylko jedno, więc trzeba korzystać ile tylko sił w biodrach"

#6 2009-12-12 00:50:50

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Soan, ale popatrz. Gdy dziewczyna idzie ulicą, a za nią trzech... typów, trudno takiej dziewoi odegrać się za zaczepkę w stylu "o jaka fajna cizia" czy coś w ten deseń...
Co do dzieci... to nie Wy je rodzicie, a kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę to chyba nie tylko jej "wina"? prawda? Poza tym, gdy to dziewczyna zmienia chłopaków, jest postrzegana jak dziwka, ale gdy chłopak zmienia dziewczyny jest postrzegany jako wielki macho...

Zgoda, jesteście silniejsi, ale tylko fizycznie. I w zasadzie wszystko sprowadza się do tego.

#7 2009-12-12 09:27:47

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Serwis

! dokładnie! nie mam nic do dodania

od zawsze wiadomo że mężczyźni myślą organem zgoła innym niz mózg

#8 2009-12-12 10:22:03

Soanseth
Perwersyjny admin
Serwis

Kyôfu napisał(a):

Soan, ale popatrz. Gdy dziewczyna idzie ulicą, a za nią trzech... typów, trudno takiej dziewoi odegrać się za zaczepkę w stylu "o jaka fajna cizia" czy coś w ten deseń...

Heh, da się, tylko nie każdy/każda potrafi sie w jakiś sensowny sposób odegrać. To samo sie tyczy metali/emo/plastików kiedy przechodzą obok dresów.

Co do dzieci... to nie Wy je rodzicie, a kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę to chyba nie tylko jej "wina"? prawda?

No tu z reguły jest wina faceta.

Poza tym, gdy to dziewczyna zmienia chłopaków, jest postrzegana jak dziwka, ale gdy chłopak zmienia dziewczyny jest postrzegany jako wielki macho...

Gówniane stereotypy.

Zgoda, jesteście silniejsi, ale tylko fizycznie. I w zasadzie wszystko sprowadza się do tego.

Zbytnio uogólniasz. Nie każdy facet jest taki sam.

Haruśka napisał(a):

Kolejny gówniany stereotyp.

http://i213.photobucket.com/albums/cc99/Soanseth/avatars/Hizumi_signature_3_by_KillerHouse.png

#9 2009-12-12 10:38:10

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Serwis

Soan zawsze sa wyjątki, i cieszymy się bardzo że mamy takiego rodzynka jak Ciebie, ale sam przyznasz ze wiekszosc męskiej populacji to po prostu świnie

#10 2009-12-12 10:41:34

Shina
Użytkownik
Last.FM: shina1989

wieprze ;p
tak brzmi mniej pospolicie xD

Haruśka napisał(a):

! dokładnie! nie mam nic do dodania

Oooo racja !!
I to nie stereotyp bo prędzej czy później mózg przestanie mieć połączenie z pewną częścią ciała

#11 2009-12-12 10:47:55

Soanseth
Perwersyjny admin
Serwis

Haruśka napisał(a):

Soan zawsze sa wyjątki, i cieszymy się bardzo że mamy takiego rodzynka jak Ciebie, ale sam przyznasz ze wiekszosc męskiej populacji to po prostu świnie

Według Irene też jestem świnią.. ale z innego powodu xD

#12 2009-12-12 10:50:30

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Serwis

Soanseth napisał(a):

Haruśka napisał(a):

Według Irene też jestem świnią.. ale z innego powodu xD

dziekuje ze przyznałeś mi racje img/smilies/big_smile

#13 2009-12-12 11:06:33

Kaiten
Hagane no Hito
Last.FM: Kaiten0

Moim zdaniem rozmowa na ten temat nie ma większego sensu. xd
W związku z początkowymi wypowiedziami zgadzam się, że większość z nich to stereotypy.
Wydaje mi się, że to nie prawda, że kobieta jest z góry traktowana gorzej lub z niższej klasy społecznej (choć niestety czasami się to zdarza. Zwłaszcza w świecie "biznesu").
Myślę, że dzisiaj kobiety traktowane są na równi z mężczyznami. Przecież niemal wszystkie obowiązki i czynności domowe można podzielić (może z wyjątkiem karmienia dziecka, prawda?). Tak więc trzeba po prostu znaleźć odpowiedniego mężczyznę. Wiadomo, że nie każdy jest dobry i kochający, ale o to właśnie chodzi, żeby nie kierować się takim zauroczeniem jak to czasami może mieć miejsce, tylko tym, jak mężczyzna postrzega kobietę. Nie wydaje mi się, żeby każdemu mężczyźnie chodziło wyłącznie o parę numerków bez żadnych zobowiązań. Są tacy, którzy na prawdę chcą żyć w szczęściu i spokoju, zupełnie jak Wy.

A co do tych trzech gości i braku odpowiedzi... Nie wydaje mi się, żeby większość mężczyzn czy młodych mężczyzn w dzisiejszych czasach zrobiła coś w takim samym przypadku.
Nawet mężczyzna (przeciętny), gdy jest sam nie poradzi sobie z trzema takimi jak on, albo większymi. Więc tu raczej nie ma co szukać img/smilies/tongue.

Ale wracając... Zgadzam się, że wielu mężczyzn traktuje kobiety przedmiotowo. Taka jest niestety prawda i nie ma co jej ukrywać. Ale to nie oznacza, że wszyscy tacy są ^.^

一撃必殺

Kyokushin no kokoro - "Nie jest ważna przegrana czy wygrana, ale doskonalenie samego siebie."

#14 2009-12-12 21:06:39

Mart
faggot.
Last.FM: valen34
Serwis  
Ostrzeżenia: 1

Omfg. Faceci myślą kroczem, tak? A kobiety to niby nie? Wystarczy pójść na pierwszą lepszą dyskotekę, żeby zobaczyć, ile kobiet posługuje się właśnie tym organem zamiast mózgu.
Moim zdaniem, to nie kobiety są dyskryminowane, tylko faceci. Właśnie przez to, że większość kobiet traktuje ich jak bezmózgie seksmaszyny. Nie biorą tego pod uwagę, że tak samo jak pełno jest skurwieli, tak samo pełno jest szmat bez honoru. Nie biorą pod uwagę tego, że tak samo, jak pełno jest wrażliwych kobiet, tak samo pełno jest wartościowych i uczuciowych mężczyzn. To, że nie płaczą i nie okazują uczuć wszystkim na około wcale nie znaczy, że nie cierpią. Kiedyś usłyszałam bardzo trafne porównanie. Kobieta jest jak okno z wieloma cienkimi szybami - nie trzeba bardzo mocnego uderzenia, żeby szyba pękła, aczkolwiek za nią jest następna, przez co okno nadal spełnia swoją rolę. Mężczyzna jest jak okno z jedną, grubą szybą. Potrzeba bardzo mocnego ciosu, żeby szyba pękła, jednak już po tym wydarzeniu się nie pozbiera.

Na świecie funkcjonuje stereotyp kochającej kobiety i zimnego jak lód faceta, któremu chodzi tylko o seks. A ten stereotyp jest tak samo prawdziwy jak ten, że blondynki są głupie. Owszem, spotyka się głupie blodynki, ale czy nigdy nie spotkaliście głupiej brunetki?

We've got to hold on to what we've got
'Cause it doesn't make a difference
If we make it or not
We've got each other and that's a lot
For love - we'll give it a shot

#15 2009-12-12 21:10:07

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Sens jest zawsze do dyskusji.

O Sorki Mart dodałam posta sama i nie widziałam, co napisałaś. No więc, owszem zgadzam się z Tobą, jednak nie powiesz mi, że więcej kobiet np bije swoich mężów, niż na odwrót?
Facet dyskryminowany? Podaj przykład

Poza tym... stereotypów jest dużo, zależy tylko, które okazują się niestety tudzież stety prawdą.

#16 2009-12-13 12:55:48

Soanseth
Perwersyjny admin
Serwis

Mart wpadła i pozamiatała. That's right baby! 8D

Kyôfu napisał(a):

No więc, owszem zgadzam się z Tobą, jednak nie powiesz mi, że więcej kobiet np bije swoich mężów, niż na odwrót?

ych i tu jest problem. kobiety mogą nawet częściej bić swoich facetów, ale znajdź mi takiego, który powie "publicznie" że kobieta go bije. go ahead. przecież jak by coś takiego powiedział, to byłby skończony na tym "świecie".

Poza tym... stereotypów jest dużo, zależy tylko, które okazują się niestety tudzież stety prawdą.

Już pisałem wcześniej. Stereotypy są gówno warte. Opieranie się na nich, to jak lizanie (sorry) gówna. One nie są ani fałszywe, ani prawdziwe, ale ślepa wiara w wyżej wymienione to głupota.

#17 2009-12-13 13:54:09

Killerdust.
Zgwałciłam Myszkę Miki
Last.FM: NosferatuKill
Serwis

Nie chciało mi się tu wypowiadać, ale rodzicielka przeczytała mi pewien artykuł o edukacji seksualnej : O
W pewnej szkole na wdż kazano napisać na karteczkach co komu się kojarzy z miłością. Dziewczyny napisały czułość i te różne duperele, a chłopaki - seks. A teraz mi powiedz, Soanku, że faceci nie myślą tylko kroczem n_n

Owszem - są wyjątki, ale większość to i tak stereotypowi faceci.

Mart, masz w większości rację, ale z reguły te dziewczyny nie myślą kroczem, a je wykorzystuję. To różnica.

A mówimy tylko o Polsce? Jak nie to Kaiten nie wyskakuj mi z tekstem o równouprawnieniu. Chyba nie zapomnieliście, że w Japonii kobieta jest obywatelem drugiej kategorii?

Poza tym, gdy to dziewczyna zmienia chłopaków, jest postrzegana jak dziwka, ale gdy chłopak zmienia dziewczyny jest postrzegany jako wielki macho...

A temu to ja zawsze się dziwiłam i od zawsze mnie to denerwuje n_n

http://i40.tinypic.com/2r4l8w0.gif

張り裂けそう心の傷 奪われた想いは 叫びだけ狂気だけ枯れた絶望へいつまでも
蔑まれ狂いそうな傷跡が今でも 叫びだけ闇を這い枯れた絶望へ

lastefan ~ deviantart ~ forum ~ livejournal ~ myanimelist ~ myspace ~ blog ~ twitter ~ facebook

#18 2009-12-13 14:30:00

Soanseth
Perwersyjny admin
Serwis

A teraz mi powiedz, Soanku, że faceci nie myślą tylko kroczem n_n

Będę sie trzymał tego co pisałem, aż do usranej śmierci. KAŻDY facet jest inny, tak samo jak każda kobieta.

Owszem - są wyjątki, ale większość to i tak stereotypowi faceci.

Jak poznasz większość, to wtedy pogadamy. Na razie opieranie swej wiedzy na wypowiedziach 10-15 kolegów w tej kategorii, o niczym nie świadczy. No dobra, może co najwyżej o poglądach twoich znajomych.

A mówimy tylko o Polsce? Jak nie to Kaiten nie wyskakuj mi z tekstem o równouprawnieniu. Chyba nie zapomnieliście, że w Japonii kobieta jest obywatelem drugiej kategorii?

W Japonii to nie tyle dyskryminacja, co po prostu kultura. Od Hizu wie kiedy, zawsze tak było.

A temu to ja zawsze się dziwiłam i od zawsze mnie to denerwuje n_n

Jeśli facet czy laska jebią sie na każdej imprezie z innym partnerem, to są takimi samymi (gomen) kurwami. Proste img/smilies/wink

#19 2009-12-13 14:52:58

Kaiten
Hagane no Hito

Soanseth napisał(a):

Będę sie trzymał tego co pisałem, aż do usranej śmierci. KAŻDY facet jest inny, tak samo jak każda kobieta.

Dokładnie. Zgadzam się z tym. Wiadomo, że jest wiele negatywów, ale są też pozytywy.
To jest tak zwana równowaga ^.^
Zawsze tak będzie

一撃必殺

Kyokushin no kokoro - "Nie jest ważna przegrana czy wygrana, ale doskonalenie samego siebie."

#20 2009-12-13 15:30:12

Shina
Użytkownik
Last.FM: shina1989

Musi być xD
co byśmy zrobiły bez facetów?
a wy bez kobiet?;p
wśród kobiet tez są świnie, ale was jest zdecydowanie wiecej
..mi to nie przeszkadza bo świata nie naprawie niestety

Ostatnio edytowany przez Shina (2009-12-13 15:31:05)

#21 2009-12-13 17:04:01

Milczący
100% UKE

Kyôfu napisał(a):

No więc, owszem zgadzam się z Tobą, jednak nie powiesz mi, że więcej kobiet np bije swoich mężów, niż na odwrót?
Facet dyskryminowany? Podaj przykład

Oj, baby leją swoich mężów - mam przykład nawet w rodzinie....--' ale o tym się po prostu nie mówi.
i są dyskryminowani. przykład? sady rodzinne rzadziej przyznają facetom dzieci po rozwodzie nawet jeśli matka jest głupią kurwą, bo 'face dzieckiem się nie potrafi zająć'. A to gówno prawda. Coraz częściej spotykam się raczej z tym, że to matki są pojebane i nie potrafią się zająć dziećmi. Przykre ale prawdziewe.

Oczywiście są faceci, którzy są odpowiedzialni i kochani, a są dranie. Ale to samo dotyczy kobiet. Nie wolno wrzucać wszystkich do jednego gara, bo się okarze że każdy arab to terrorysta, a wszystkie kobiety potrafia prac i gotować. Ja nie umiem na przykład XD

Killerdust. napisał(a):

Dziewczyny napisały czułość i te różne duperele, a chłopaki - seks.

Akurat tutaj się nie dziwie.
W wieku szkolnym chłopcy myślą o seksie non stop bo dojrzewają. To normalne, nie ma w tym nieczego złego. Inna sprawa, że teraz to są jeszcze bezczelni.. [jak ja bylam w podstawówce to żaden chłopiec by tak nie napisał - bał by się]  A dziewczynki marzą i księciu na białym koniu tudzież jakimś aktorze czy piosenkarzu, że będzie słodko i w ogóle kucyki pony.
Tak już jest!

Ostatnio edytowany przez Milczący (2009-12-13 17:04:29)

http://img148.imageshack.us/img148/9740/image00001p.jpg

#22 2009-12-13 17:25:49

Kaiten
Hagane no Hito

Shina napisał(a):

Musi być xD
co byśmy zrobiły bez facetów?
a wy bez kobiet?;p
wśród kobiet tez są świnie, ale was jest zdecydowanie wiecej
..mi to nie przeszkadza bo świata nie naprawie niestety

Świat bez kobiet O.o ...????????
Nie
Ma
Mowy!!

Ale proszę Cię nie pisz "WAS", albo "WY" ^.^ img/smilies/tongue
Tutaj są sami kulturalni mężczyźni ^.^

一撃必殺

#23 2009-12-13 18:40:08

Mart
faggot.
Last.FM: valen34
Serwis  
Ostrzeżenia: 1

Kyofu podałam przecież przykład. Chociażby to, że facetów traktuje się jak bezmózgie seksmaszyny, które czyhają tylko na okazję do pobzykania. To jest dyskryminacja i umniejszanie wartości uczuć mężczyzn. A są też mężczyźni, którzy je mają. Jeśli ich nie znacie, to macie pecha, ale naprawdę są tacy. Albo chociażby umniejszanie wszelkich ich ciężkich prac słowami typu "e tam, może i tyra na 3 zmiany w fabryce aż mu mięśnie wiotczeją, ale on nie wie co to ból, bo nie rodził". Tutaj co prawda takie teksty nie padły, ale nadzwyczaj często zdarza mi się je słyszeć.

Kill, w takim razie, skoro dziewczyny chodzące na dyskotekę, żeby przerżnąć się w męskim kiblu nie myślą kroczem, tylko je wykorzystują, to czemu faceci, którzy robią to samo, myślą nim, a nie je wykorzystują?

A co do kwestii "dziwki" i "wielkiego macho". Kobiety są same sobie winne xD. Bo skoro mówicie, że facetom chodzi tylko o seks, to w takim wypadku "wielki macho" robi to, co do niego należy. A kobiety rzekomo chcą czułości i wielkiej miłości z bajki. Więc w takim wypadku, jeśli laska zmienia chłopaków jak rękawiczki, to sama sobie zaprzecza i staje się dziwką. Ot, cała filozofia.
Z prawdą to się mija jak samochody na dwupasmówce co prawda, no ale ja to tak widze xd.

Moim zdaniem to właśnie kobiety są bardziej szmatowate niż faceci, ale to tylko moja opinia.
No i faceci przynajmniej nie robią z siebie ofiar, jacy to oni biedni, a jakie to kobiety straszne. Chociaż czasem powinni.

We've got to hold on to what we've got
'Cause it doesn't make a difference
If we make it or not
We've got each other and that's a lot
For love - we'll give it a shot

#24 2009-12-13 18:45:16

Kaiten
Hagane no Hito

Ostro powiedziane, ale po części prawda img/smilies/tongue

一撃必殺

#25 2009-12-13 21:04:39

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Facet też często udaje, że jest biedny, i jemu trzeba pomagać i w ogóle i o Boże... ja spotykam na swojej drodze tylko takich o.O
No dobra, Mart mnie przekonała xD

Stopka forum