Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

• Nie jesteś zalogowany.

#26 2009-11-21 11:46:51

Milczący
100% UKE

Re: Przyjaźń

To prawda Kyofu ale jeśli nie spróbuje sie to nie będzie sie mieć nigogo - faceta czy przyjaciela.
Do odważnych swoat należy,a to że są na świecie skurwiele którzy wykorzystują.. cóż, zawsze byli, tylko teraz ludzie zrobili się tak ostrożni i nieufni, że niedługo wszyscy beda siedziec przed kompami i mieć tylko interneto przyjaźnie, które tak naprawdę nie będą istnieć.
Przyjaciółki nigdy nie szukałam, bo jest przy mnie od dawna, ale znajomych, koleżanki kolegów owszem i wiele razy dostałam po dupie za swoją naiwność. Ale... to że trafiłam na takich ludzi, którzy opowiadali moje sekrety wszystkim wokół to nie jest powód do zakaładania, że wszyscy tacy są. Nie można tak myśleć bo są i źli i dobrzy. I myśle że nie jest tak, jak napisałaś, że 'ludzie czesto działają z egoistycznych pobudek'. Bardziej jest tak, że obecny stan naszego społeczeństwa i to jak ludzie wychowują swoje dzieci, wpływa na to, że ludzie w naszym przedziale wiekowym mają za nic czyjeś tajemnice i uczucia. Juz wiele razy spotkałam się z podejściem 'rób tak żeby tobie było najlepiej' i czesto jest tak że to sie dzieje bez skrupułów. I chyba najgorsze jest to że i ludzie nie widzą w tym niczego dziwnego bo tak ich nauczono.

http://img148.imageshack.us/img148/9740/image00001p.jpg

#27 2009-11-21 11:51:44

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Yh, zeszłyśmy z tematu. Miałam na myśli to, że w przyjaźni nie ma czegoś takiego jak moje i twoje, jest nasze. Jak w każdym innym związku. Jednak jest granica, między tym, że mogę pomóc, a tym że mogę wykorzystać. Cienka granica, którą bardzo łatwo jest przekroczyć i czasem nawet nikt nie zdaje sobie z tego sprawy.
Poza tym myślę, że każdą przyjaźń trzeba pielęgnować obustronnie, bo jeśli tylko jedna strona jest aktywna to raczej cała sprawa nie ma sensu.

#28 2009-11-21 12:08:31

Milczący
100% UKE

Ja tak zawsze mam.... wybacz za to ropisywanie sie XD

Dobrze, że się rozpisujesz, ale pisz na temat ^^ - Kyôfu

i zgadzam sie - trzeba wszystko razem, bo jak to mowi moja mama 'jedna reka to sie kury maca' XD

http://img148.imageshack.us/img148/9740/image00001p.jpg

#29 2009-11-23 14:19:59

Sandey
Użytkownik
Last.FM: Sandey

Kyôfu napisał(a):

Jednak jest granica, między tym, że mogę pomóc, a tym że mogę wykorzystać. Cienka granica, którą bardzo łatwo jest przekroczyć i czasem nawet nikt nie zdaje sobie z tego sprawy.
Poza tym myślę, że każdą przyjaźń trzeba pielęgnować obustronnie, bo jeśli tylko jedna strona jest aktywna to raczej cała sprawa nie ma sensu.

To są seryjnie święte słowa ;D

A historia Milczącej, mnie wzruszyła T^T

#30 2009-11-23 14:28:58

Kaiten
Hagane no Hito
Last.FM: Kaiten0

Myślę, że ta historia jest podobna do historii innych ludzi img/smilies/sad

一撃必殺

Kyokushin no kokoro - "Nie jest ważna przegrana czy wygrana, ale doskonalenie samego siebie."

#31 2009-11-23 14:38:18

Sandey
Użytkownik
Last.FM: Sandey

Do mojej nie T-T

Stopka forum