Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-11-07 16:29:22

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Kyo - "things you love and things you hate"

Kilka uwag:
Wszystkie wypowiedzi Kyo są raczej przenośnią. Więc lepiej by je tak traktować. Inaczej z angielskiego na zdania nie da się przełożyć. Na ewentualne pytania odpowiem w komentarzach xDD

P: Tym razem tematem jest „rzeczy które kochasz, i których nienawidzisz”…
Kyo: To co lubię, a czego nie lubię… Kobiety.

P: Oh, masz na myśli to, że kochasz je ale także nienawidzisz?
Kyo: Otóż to. Czy nie są one ładne/kochające/łagodne. Masz niezłą zabawę, kiedy jesteś z nimi i kiedy  różnią się one od mężczyzny.  Myślę, że to właśnie w nich kocham. Ale w tym samym czasie również ich nienawidzę. Kobiety są przerażające.

P: Przerażające?!
Kyo: (kobiety) nagle zmienne są przerażające. Dlatego ich nie lubię. Dlatego też, wręcz przeciwnie lubię niezdecydowane/niepewne kobiety (śmiech). Nie lubię ludzi, którzy mówią bez ogródek.

P: Aaaah! Rozumiem. Coś jak „nawet jeśli byłeś do wczoraj miły, to po zerwaniu ta postawa może się zmienić”
Kyo: Tak! Myślę tak samo. Raz cię nienawidzę, a potem naprawdę cię znienawidzę. Ale to jest łagodne znienawidzenie. Ale dla kobiet, nie są one nagłe? Pod ostrym kątem mogą cię znienawidzić. Myślę, że to jest w jakiś sposób straszne. Właśnie dlatego, naprawdę nie chcę ich lubić.

P:Ale nadal je lubisz. To trudne.
Kyo: Racja. Są prawdopodobnie najbardziej przerażającą rzeczą na świecie. Kobiety. To dlatego, że chcesz być  oddany dla nich.

P: Cóż, to prawda. Ale to dlatego, że życie Kyo-kun było rozdarte.
Kyo: Ale gdyby tak nie było, nie byłbym w stanie pisać dobrych tekstów. To zła strona bycia wokalistą. To dlatego, że krzywdzisz samego siebie, ciągle i ciągle (obrazowo, ciąć się ponownie i znowu), by pisać teksty. Taki jest powód, dla którego myślę, że bycie starszym, nie jest najlepsze dla wokalisty. Ale starzejesz  się(w sensie, poważniejesz) zawsze wtedy, gdy zostajesz zdradzony. Poza tym, muszę pisać teksty patrząc na siebie chłodnym wzrokiem.

P: Żyjesz głównie wśród paradoksów.
Kyo: Tak. Jest pełne paradoksów. Bycie wokalistą to idiotyczna praca (śmiech). Źle jest, gdy to robisz. Jest to także dość trudne i bolesne. Myślę też, że cena jaką płacę za to, jest tego nie warta (śmiech).

P:  Ahahahaha. Ale to dlatego, że za cenę tych paradoksów możesz pisać teksty, które poruszają duszę.
Kyo: To prawda. Myślę, że nie miałoby to znaczenia, gdybym nie pisał tekstów, które mnie nie szokują. Gdybym nie pisał tekstów, które podczas śpiewu bolą, cóż, nie poczuję, jak przekazać to innym, dla mnie ideą jest to, że ludzie niczego nie rozumieją. Ale dla ludzi, którzy ciężko pracują, jest to takie same.

P: Ostatnio masz wrażenie, że ta praca nie jest tego wszystkiego warta?
Kyo: Nie, zawsze tak myślałem. Jeśli jest to bolesne tylko wtedy, gdy myślę o tym dużo i gdy to piszę, więcej wyśpiewam tego. W ciągu życia, ja ciągle śpiewam o tym. Jeśli jest trzydzieści występów w trasie, ja będę mieć bolesne wspomnienia trzydzieści razy. Ponieważ jestem odmienny w świecie.  To piekło!

P: Ale ty lubisz być wokalistą, tak?
Kyo: Tak… ale to także ma się z tym, że równocześnie kocham to i nienawidzę.

P: Teksty Kyo-kun są naprawdę bolesne.
Kyo: Ale ja już powiedziałem to wcześniej, myślę, że nie można dotrzeć do kogoś z tekstem ze szczęśliwym zakończeniem. Nawet jeśli fani, będą słyszeli tekst z cudownym zakończeniem na żywo, nie wyniosą nic z tego. Ale gdy to jest bolesny tekst, możesz sprawić, że będziesz stąpał po kamieniach i myślał „Ah, ta osoba w porównaniu do mnie, posiada więcej cierpienia”. W tym kontekście uważam, że bolesne teksty są pozytywne. Dlatego, myślę, że to jest lepsze. Nie słucham dużo najnowszych utworów, ale czasem, gdy czytam tekst innej osoby, nie ma w nim nic co by cię trafiło. W przeszłości takie teksty były. Dlatego wiem, że kiedyś ludzie poświęcali siebie i pisali. Teraz, ostatnio nic takiego nie ma miejsca.

P: A to dlatego, myślisz, że musisz ranić siebie, aby pisać. Wiec, jak zachowujesz się w stosunku do stopniowego ranienia siebie… to trudne!
Kyo: Prawdopodobnie jest to gorsze niż kara śmierci.

P: Cóż, to dlatego, że utrzymujesz się w agonii. Myślę, że krwawienie podczas życia jest o wiele bardziej gorsze niż śmierć od razu.
Kyo: To się trochę redukuje w czasie. Jest męczące.

P: Więc co ci się podoba w byciu wokalistą?
Kyo: Myślę, że jestem w stanie komunikować się sam ze sobą. To dlatego, że nie piszę tekstów, by coś przekazać publiczności, ale piszę dla siebie o tym, co zyskałem. Ale nie jest to nic szczególnie dobrego.

P: Oh? Nie ma radości z bycia wokalistą?
Kyo: Radości…? Nawet jeśli była, to tylko na minutę albo tylko same obrzydliwe rzeczy.

P: Obrzydliwe rzeczy?
Kyo: Na przykład: Gdy mamy zdjęcie, chcę być w centrum (śmiech). Nie dlatego, że uważam, że powinienem być w środku, ale generalnie to miłe, prawda? Coś w tym guście. Gdyby było to coś zawistnego, byłyby czasy, że tylko wokaliści lecieli by w radio.

P: Kyo-kun ma prawdopodobnie najwięcej wywiadów.
Kyo: Nie, wywiady są w porządku. Ale radia dla mnie, nienawidzę, jak zakłócają moją przestrzeń. Dlatego, myślę, że bezczynnie spędzam czas w bardzo małych ilościach.

P: Ale to z kolei robi problem w emisji (śmiech). Trudno być wokalistą. Prawdopodobnie myślisz, że miło byłoby być normalnym człowiekiem.
Kyo: Czyż nie ma mnóstwo osób, które mówią, że chciałyby być wokalistami? Ja się zastanawiam, co jest takiego dobrego w byciu takim? Jeśli byłbym w stanie grać na gitarze, pewnie wolałbym właśnie to.

P: Eh? Więc bycie wokalistą i kobiety utrzymujesz na tym samym poziomie?
Kyo: To prawda. Ale moje teksty, na końcu, wszystkie z nich są historiami miłosnymi.

P: Zespoły są pełne tylko bolesnych rzeczy (śmiech).
Kyo: Otóż to (śmiech) Ale kocham to.

P: Więc, jak to jest z tekstami? Lubisz to, czy nienawidzisz?
Kyo: To pytanie było wcześniej, ale normalny wokalista weźmie około kilku dni na napisanie tekstu. Ale dla mnie, to nie zajmuje nawet dnia. W przeciągu jednego dnia, mogę napisać trzy piosenki. Dlatego tak tego nie nienawidzę.

P: Więc, to coś łatwego.
Kyo: To dlatego, że jestem geniuszem (śmiech).

P:Wow (śmiech)
Kyo: No cóż, to dlatego, że ranię siebie i piszę, więc nie mam się czym martwić. Kiedy siebie krzywdzę, to naprawdę boli. Potem po prostu nadałem temu obecną formę.

P:Zamiast myśleć o tym, to jest to coś, co wychodzi.
Kyo: Tak. Krew pojawia się podczas cięcia. Jeśli się tniesz, krwawisz, prawda? Moje teksty są tą krwią.

P:A krew jest czymś, co nie jest zrobione.
Kyo: Właśnie.  Myślę, że ludzie prawdopodobnie zaczęli to robić niedawno. Ale ja jestem inny. Z pasją.

P: To w porządku do cięcia. Ale to, co jest ważniejsze, to ranienie swojego ciała, gdy się to robi bez opamiętania. To boli (śmiech).
Kyo:  Boli. Ale po tym stopniu, mam plan jak napisać tekst. Dlatego w odniesieniu do tekstów, mam zaufanie. Ale po pierwsze, byłbym idiotą, gdybym napisał kompletnie zły tekst, nawet jeśli raniłbym siebie (śmiech). Jeśli tak się stanie, zakończę pracę, jako wokalista.

#2 2009-11-07 16:46:34

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Last.FM: Haru_ska
Serwis

Re: Kyo - "things you love and things you hate"

mały pieprzony egoista xD

#3 2009-11-07 16:48:26

Milczący
100% UKE

świetne.
Kyo jest boski!

a mogłabym dostać ten tekst w angielskiej wersji? bo chyba wole czytać takie niż tłumaczenie z tłumaczenia... Byłabym wdzięczna! :*

http://img148.imageshack.us/img148/9740/image00001p.jpg

#4 2009-11-07 17:02:20

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Last.FM: Haru_ska
Serwis

Myślę też, że cena jaką płacę za to, jest tego nie warta (śmiech).

natomiast ja myślę, iż "nie jest tego warta" brzmiało by lepiej xD

#5 2009-11-07 17:10:14

Shiruya
hentai desu.
Last.FM: Tashmine

Ten człowiek mnie intryguje xd

#6 2009-11-07 17:13:37

Milczący
100% UKE

a kogo nie? img/smilies/big_smile

#7 2009-11-07 17:39:12

Shina
Użytkownik
Last.FM: shina1989

mnie irytuje chwilami ;p
ale jest też fascynujący
taki mały, zły, pieprzony człowiek a jednak taki intrygujący oO'
(boję sie siebie)

#8 2009-11-07 18:02:45

Milczący
100% UKE

ja zamiasta 'zły, popieprzony' napisałabym 'cholernie wrażliwy' ale to mogą być moje wymysły co do jego osoby....

#9 2009-11-07 18:04:21

Shina
Użytkownik

ja mam swoje zdanie na jego temat a każdy ma inne ;p
dla mnie jest taki jak napisałam

#10 2009-11-07 18:06:33

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Kyo sam na siebie mówi, że jest złym człowiekiem. Mnie zajęło trochę czasu zanim pojęłam o co mu chodzi. To jak z tym wywiadem.
Mi podoba się to, że nie chce być normalnym człowiekiem.

#11 2009-11-07 18:09:12

nopal
Black Sheep
Serwis

Bardzo interesujaco uzasadnia swoje odpowiedzi;d

"No matter how gifted, you alone cannot change the world. But that's the wonderful thing about this world." - L
http://i15.tinypic.com/80y4lg9.jpg
ps. - Jesli cos do mnie masz - powiedz mi to wprost.

#12 2009-11-07 18:14:19

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

To jeszcze nic... I tak najlepsza była ankieta.
"jest tak, bo tak mówię" xD

#13 2009-11-07 18:16:16

Shina
Użytkownik

bardzo w stylu Kyo xDD
ankiety są zabójcze

Stopka forum