Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-08-04 18:11:27

Pan E.
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-17
Posty: 223
Last.FM: Entreri1988

Ostrzeżenia: 1

Madeth gray'll

Madeth gray'll
status: indies - Zakończył działalność (1997 - 2001)

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/86082/Madeth%20grayll.jpg

Skład:

Hisui
http://i44.tinypic.com/2q091rb.jpg
Pozycja: Wokal
Data ur.: 24 marzec
Grupa krwi: A
Miejsce ur.: Kobe
Wzrost: 173cm
Waga: 55kg

Izumi
http://i39.tinypic.com/2uqdanc.jpg
Pozycja: Gitarzysta
Data ur.: 20 czerwiec
Grupa krwi: 0
Miejsce ur.: Kagoshima
Wzrost: ?
Waga: 54kg

Airi (wybaczcie brak info i takie zdjęcie ale info znaleźć nie mogę a zdjęcia mi się zmniejszać nie chciało XD)
http://i44.tinypic.com/34rhf03.jpg
Pozycja: Gitarzysta

Yukina
http://i40.tinypic.com/23gzm3b.jpg
Pozycja: Bass
Data ur.: 28 grudzień
Grupa krwi: A
Miejsce ur.: Osaka
Wzrost: 173cm
Waga: 63kg

Reika
http://i44.tinypic.com/351v22c.jpg
Pozycja: Perkusja
Data ur.: 29 Listopad
Grupa krwi: 0
Miejsce ur.: Osaka
Wzrost: 170cm
Waga: 49kg

Madeth gray'll był jednym z czołowych zespołów wytwórni Matina. Uważa się ich za świetny przykład mocniejszego brzmienia z gatunku visual kei, choć w ich repertuarze nie zabrakło też kilku głęboko zapadających w pamięć ballad. Zachwycali zarówno dobrze dopracowaną stroną wizualną, jak i ciężkimi i rytmicznymi utworami, do których świetnie pasował głos Hisui, raz rozkrzyczany, raz dziwnie spokojny. Mimo wielu przeciwności, w tym śmierci jednego z gitarzystów i ciągłych zmian w składzie, Madeth gray'll mocno zaznaczyli swoją obecność na scenie i do końca pozostali wierni swojemu stylowi. Trzon od początku stanowili Yukina oraz Hisui, który nie tylko napisał wszystkie słowa , ale skomponował też sporą część piosenek.

Wiele z utworów pojawia się w kilku wersjach, łatwo można więc zauważyć jak z upływem czasem dojrzewało brzmienie zespołu. Pozostawili po sobie 2 świetne albumy, całą masę kaset demo oraz kilka kaset VHS, których odnalezienie graniczy praktycznie z cudem. Ci jednak, którzy mieli szansę zobaczyć ich na żywo, przyznają, że scena visualowa w 2001 r. straciła jeden z najciekawszych zespołów.

Biografia
Madeth gray'll powstał w 1997 w składzie Hisui, Yukina, Shizuru i Hizumi. Za jego lidera i założyciela uważa się Yukinę. W początkach kariery Hisui występował pod pseudonimem Kei i choć miał już za sobą doświadczenie jako wokalista, chwilowo grał na gitarze w zespole Vierge. To właśnie dzięki innemu członkowi Vierge, Shizuru, poznał Yukinę - ówczesnego gitarzystę L~CYFER (dopiero potem Yukina przesiadł się na stałe na bas).

W październiku 2001 zespół trafił na składankę NEW AGE CULTURE ~dai ichi gakushou~ z utworem Haijin Kurui Ningyou. W listopadzie i grudniu wypuścili łącznie 4 kasety demo (w tym jedną do przepięknej ballady missantroop), pierwsze trzy w nakładzie 300 sztuk, ostatnią rozdawano za darmo podczas koncertu 25 grudnia w Osace w klubie Umeda Gild.

Na początku 1998 r. ich nowy utwór Kuroshouzoku no Shirabe pojawił się na 2 różnych składankach, Face of Soleil i Densetsu-e no Joshou.
W marcu podczas koncertów w Osace, Nagoyi i Tokyo wydali dema do trzech rożnych piosenek, by w kwietniu wydać pełniejszy zestaw 6 utworów zatytułowany Kyoushi Rakuen. Nakład 1500 sztuk szybko wykupiono, dlatego już w czerwcu ukazała się reedycja. Dobry start został zakłócony śmiercią Hizumiego, który zginął na początku maja w wypadku samochodowym. Część fanów zauważyła ironię w całym zdarzeniu, bowiem jego poprzedni zespół nazywał się vie éternele (po franc. 'życie wieczne'). W czerwcu zorganizowano koncert ku jego pamięci, wydano też specjalną kasetę VHS Rasen Kaiden to Kioku z fragmentami koncertów z Hizumim.
Przed wakacjami do grupy dołączył pierwszy perkusista, Tsubaki. Zaś w sierpniu po raz pierwszy wydali swoje nagranie w formacie CD. Na singiel wybrali wcześniej umieszczony na kasetach demo utwór Hakuchuumu no Sangeki. Singiel sprzedawano podczas koncertów 8 i 9 sierpnia, w dwóch wersjach, różniących się kolorem okładki. Dodatkowo ukazała się kaseta VHS z teledyskiem do Parasite. Dwa dni później, w nakładzie 5 tys. sztuk pojawił się w sklepach ich pierwszy maxi-singiel Juujika no Ketsumatsu. Mimo dobrej passy, Shizuru i Tsubaki wkrótce opuścili scenę muzyczną.

Na kolejne wydawnictwo Madeth gray'll przyszło fanom czekać prawie rok, nie licząc umieszczenia nagrania zespołu na drugiej części składanki New Age Culture ~dai ni gakushou~ . W czerwcu 1999 ukazał się kolejny maxi-singiel Juujika no Ketsumatsu -dai ni no higeki, nagrany z nowym gitarzystą Izumim, oraz druga edycja Juujika no Ketsumatsu..., wzbogacona o dodatkowy utwór.
W sierpniu podczas koncertu rozdawano następny singiel, MOTHER COMPLEX. Teledysk do utworu Le MISERABLE pojawił się na kasecie Psycho Drama Special Night. Podczas trasy koncertowej grupę wspierał nowy gitarzysta Ukyou, niestety nie na długo. W październiku do Madeth gray'll dołączył debiutujący na scenie perkusista Reika.

W marcu 2000 r. zespół wrócił z pierwszym pełnym albumem Lucifer ~Makyou ni utsuru norowareta tsumibitotachi to seimei no shuuen~, który szybko okazał się dużym sukcesem. Pierwsza edycja licząca 10 tys. sztuk została natychmiast wykupiona, w niedużym odstępie czasu ukazały się kolejne dwie. W kwietniu utwór Kuroshouzoku no shirabe został zamieszczony na składance Matina RELUDE. W nagraniu kolejnej płyty zespołowi pomagał sesyjny gitarzysta Airi, który dopiero stawiał swoje pierwsze kroki na scenie visualowej.
Niestety pod koniec roku fanów czekało przykre rozczarowanie. Podczas koncertu 28 listopada 2000 r. Hisui poinformował, że Yukina postanawił odejść i w związku z tym Madeth gray'll zakończy działalność. Tego samego wieczoru można było kupić specjalny singiel Norowareshi hana no seimei..., wydany ku pamięci zespołu. Następnego dnia w sklepach ukazał się mini-album Boukai no mato ~Entith de marge~, i choć na krótko, Airi został oficjalnym członkiem grupy.

Madeth gray'll wybrał 29 stycznia na datę ostatniego koncertu. Podczas last liveu można było otrzymać pamiątkową kasetę VHS, dostępną wyłącznie przy zakupie albumu, którego oficjalna premiera przypadła dwa dni później. Higeki no shuumaku - History Album stanowi przekrój przez 4 letnią karierę, zawiera zarówno starsze kawałki jak i zupełnie nowe aranżacje do missantroop oraz przepiękną instrumentalną wersję Entith de marge na pianino.

Po rozpadzie Madeth gray'll:
Reika dołączył do Doremidan, modyfikując jednak znaczenie swojego imienia (choć brzmienie pozostało to samo, zastąpił pierwszy znak w swoim pseudonimie z 'rei' oznaczającego piękność na 'rei' - cyfrę zero).
Yukina próbował swoich sił jako wokalista w projekcie gyarandou, a następnie w grupie Qyubere pod pseudonimem Masayuki.
Izumi zakończył swą działalność muzyczną.
Hisui trafił do zespołu Jelly Berry, gdzie grał ze wspomnianym wcześniej Ukyou.
Zaś Airi dołączył do Crack Brain.
Jakiś czas później drogi Hisui i Airi skrzyżowały się ponownie. Ich wspólny projekt, początkowo zatytułowany Grotesque Romantica, później znany jako Schwardix Marvally (w skład którego wchodził jeszcze drugi były gitarzysta Crack Brain, HIZAKI) wzbudził wśród fanów spore zainteresowanie. Niestety po wydaniu kilku płyt zespół ten rozwiązał działalność. Hisui i Airi nie pojawili się już w żadnym zespole.

http://www.youtube.com/watch?v=t1F6lgvCIzc
http://www.youtube.com/watch?v=o9vYhPHKuSY...feature=related


info: jame, invasion dream


http://i41.tinypic.com/331zyaf.gif

Offline

#2 2009-11-02 02:02:19

melmo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-24
Posty: 36

Re: Madeth gray'll

mój ulubiony zespół vk z moim ulubionym wokalista vk img/smilies/smile szkoda, że juz nie wróci.

Offline

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo