Muzyczna Modlitwa

~Forum poświęcone azjatyckiej muzyce rockowej i metalowej~

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2009-07-03 16:00:57

Soanseth
Perwersyjny admin
Last.FM: Soanseth
Serwis

Wiara

Czy wierzycie w Boga, Allaha lub innego Buddę? jeśli tak lub nie, to czemu?

(wybaczcie że takie krótkie pytania, ale nie chce mi się)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Życie jest tylko jedno, więc trzeba korzystać ile tylko sił w biodrach"

#2 2009-07-03 17:23:46

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Last.FM: Haru_ska
Serwis

Re: Wiara

Nie wierzę. Kościół to instytucja która kradnie, wymyślili sobie boga żeby przekonać do siebie ludzi, żeby bogacić się i żeby ludzie im służyli, a ludzie sa głupi i w to wierzą.
Wszystkie rzekome cuda, w naszych czasach są naukowo wyjaśnione.
Teraz kościół jest nieskazitelny, podobno. Ale kiedyś, wyprawy krzyżowe? Inkwizycja? Dzieci księży? Papież kobieta?
I teraz, wielu księży się przyznaje, że żyją w stałych związkach, tak wiem, że pastor może mieć żonę i dzieci. Ale wiara księży na to nie pozwala, wiec niech sobie zmienią boga, żeby móc sie pieprzyć ile sił.
No dobra, to było złe, nie chce urazić niczyich uczuć.
No ale spójrzcie na to w ten sposób, jak nazwalibyście osobe, ktora twierdzi że ma niewidzialnego przyjaciela, która rozmawia z tym przyjacielem, i ten przyjaciel jej pomaga, wspiera...?

W ogóle temat wiary jest dla mnie jak temat rzeka i potrafię o tym pisac i kłócic się ile sił.
Dzisiaj moja matka powiedziała, że sniło się jej ze była na wycieczce po piekle, spytalam sie czy jej sie spodobało, wściekła sie(standard). Powiedziała ze przez ten sen bedzie sie dzisiaj głodzic, na chlebie i wodzie będzie o.O spytałam sie niby dlaczego a ona na to ze 'tak jest napisane' ta kobieta jest okropna. W kościele je cukierki pod ławką, zasypia na mszy, ale twierdzi ze wierzy itp, kiedy sie pytam dlaczego musze isc do tego kosciola w niedziele jest strasznie wyczerpująca i mądra odpowiedz "jak można nie isc w niedziele do kościoła! trzeba i tyle". To dla mnie niepojęte. Nie wierze i nie będę wierzyć, bo nei mam ku temu podstaw. Ludzie wierzą, bo albo są zbyt głupi zeby dostrzec ze to wszystko jest kłamstwo, albo potrzebują takiego duchowego oparcia. Wiecie wszystko sie wali na głowe, ale pomodlą się i myślą że to im pomoże. Oczywiście wmówią sobie ze tak jest i tyle. Potrzebują jakiegoś wsparcia. No i ludzki strach przed śmiercią, czeka was niebo! bóg wam przygotuje cieplutki pokoik. I inne pierdoły.
Ludzie sie modlą przed egzaminami itp, zamiast sie kurde wziąć za książki i zacząć uczyć, bóg wam nie pomoże w zdaniu studiów czy dostaniu się do liceum!
Matka twierdzi całkiem inaczej, dzisiaj powiedziałam że i bez modlenia dostałam się do liceum, to było "a skąd wiesz". Co znaczy ze ona modliła się za mnie o.O i teraz musze byc jej do smierci wdzięczna ze to dzięki niej dostałam sie do szkoły, czyli moje starania i oceny nie były potrzebne? To smutne ze ludzie są tacy ślepi.

A jesli uraziłam kogoś uczucia, to przepraszam, takie jest moje egoistyczne zdanie.

#3 2009-07-03 17:29:00

Shina
Użytkownik
Last.FM: shina1989

no cóż jak to mi ktoś (nie pamietam kto) powiedział "jeśli wierzysz i bóg naprawdę istnieje to masz szczęście a jak bóg nie istnieje to... to trudno"

Ostatnio edytowany przez Shina (2009-07-03 17:53:09)

#4 2009-07-03 17:30:40

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Serwis

o.O

ja słyszałam w kościele "Jaka wiara taka ofiara"

#5 2009-07-03 17:47:34

Mart
faggot.
Last.FM: valen34
Serwis  
Ostrzeżenia: 1

Ja jestem agnostykiem teistycznym. Nie chcę mi się teraz pisać dokładnie swoich poglądów, za gorąco jest, a wam się pewnie nie chce tego czytać xD jednak jeśli ktoś nie wie a chce wiedzieć, to mogę mu wyjaśnić xd

We've got to hold on to what we've got
'Cause it doesn't make a difference
If we make it or not
We've got each other and that's a lot
For love - we'll give it a shot

#6 2009-07-03 17:51:58

Haruśka
Gej Czarodziej ♡
Serwis

ja chcę xD i chętnie poczytam o Twoich poglądach

#7 2009-07-03 17:52:57

Shina
Użytkownik

ja też xD

#8 2009-07-03 18:03:17

Mart
faggot.
Serwis  

No dobrze xD *włącza wiatrak*

Nie uznaję biblii jako świętości, nie uznaję doktryn wiary, nie uznaję sakramentów, nie uznaję kościoła ani papieża, nie uznaję dogmatów religijnych. Praktycznie to ja nie uznaję niczego.
Czy Bóg istnieje? Jest mi to obojętne. Jego istnienie w żaden sposób mi nie przeszkadza, tak samo jak jakoś specjalnie mi nie zależy na tym, żeby był. Jednym słowem - nic mi do tego.
Jednak agnostycy wierzą, że Jezus był bardzo mądrym człowiekiem (człowiekiem, nie bogiem!) i warto żyć zgodnie z jego naukami, bo są pomocne i dość ciekawe. Jednak to są tylko wskazówki, a nie zasady.
Co się dzieje z człowiekiem po śmierci? Nie wiem i nic mi do tego. Agnostycy starają się żyć teraźniejszością, zamiast zamartwiać się życiem pośmiertnym.

To tak w wielkim skrócie, żeby było przejrzysto i żeby nikt się nie zanudził xD.

If we make it or not

#9 2009-07-03 18:38:22

Shina
Użytkownik

Aha kumam
w sumie nawet to ciekawe

ja sie na temat swojej wiary nie wypowiadam bo sama nie wiem w co wierzę
chyba w szatana

#10 2009-07-03 18:39:14

Mart
faggot.
Serwis  

Jak się wierzy w Szatana to wierzy się i w Boga... wtedy pytanie jest takie, co się wyznaje xd

If we make it or not

#11 2009-07-03 18:40:44

Shina
Użytkownik

ehhh no ja nie wierzę w Boga bo za dużo zła jest na swiecie

Ostatnio edytowany przez Shina (2009-07-03 18:41:04)

#12 2009-07-03 18:42:13

Mart
faggot.
Serwis  

Nie no, mi chodziło o to, że Szatan był aniołem którego Bóg zdegradował i takie tam xd w tym sensie, nee

If we make it or not

#13 2009-07-03 18:43:29

Shina
Użytkownik

hahahaha .. nie

mówiłam ze ja sie wolę nie wypowiadać

#14 2009-07-03 18:43:51

TenshiYuki
Kociak Decross'a
Serwis

Ja... Nie mam wiary. Chodze na religię, bo moi rodzice nie podpiszą zgody na to, zebym mogła nie chodzić jednakże nie przeszkadza mi to, bo na religii zazwyczaj dzieją się fajne rzeczy i tylko po to chodzę na tą lekcję xD
Bóg... Dla mnie to mgła. Nie wiem kto to jest. Nie wierze w niego i nie wierze w tą niby wielką miłość boga do ludzi. I wole w niego nie wierzyć, bo bym uważała go za najokrutniejszego boga i w ogóle nie znałabym znaczenia miłości. Bo co to za miłość tego boga, ze daje człowiekowi życie, zeby po krótkim czasie mu je odebrać? Nie chodzi mi tu już o 80-letnich ludzi, chodzi o osoby które ledwo co zaczęły życie do osób, które mają gdzieć 30 lat. Moim zdaniem są za młodzi na śmierć, więc jakby takowy bóg był i decydował o tym kto kiedy się urodzi i umrze to byłby okrutny.
Tak samo nie wierzę w Marie i Jezusa. Of course zapewne kiedyś tam mogli se istnieć, ale nie wierze, ze mogły by stać się jakieś cuda.
A Biblia? Jasne natchiona Duchem Świętym <śmiech> Tak jasne... Ja też mogę napisać jakąs tam biblie, opisać wydarzenia i w ogóle wszystko z głowy wzięte. Po 100 latach ludzie zaczęli by brać to do siebie co napisałam tam i zaczęliby wierzyć w boga, którego wymyśliłam i w ogóle, lolz xD
Nie... Moze mam za szeroką wyobraźnie, ale co jak co, dla mnie wiara nie jest potrzebna. Wierze w to co jest teraz tu, to co żyje, oddycha, to czego można dotknąć i w ogóle, ale nigdy nie uwierze w to, że coś kiedyś tam było i ze ktoś kto miłuje jest w niebie i niby tam czeka, pfyy...
A co do kościołu... to aż uszy bolą od tego co mówią w telewizji. Ksiądz ukrywa dziecko... Ksiądz tamto. Papiez tamto siamto. Oke rozumiem, ze zakazy są po to żeby je łamać, ale co jak co. Jezeli jest się kimś kto ma dawać przykład ludziom wierzącym to powinien się trzymać swojego prawa.

Chyba dam to mojej mamie przeczytac, bo nigdy nie potrafię jej tego wytłumaczyć dlaczego odeszłam od wiary, bo mi zawsze wchodzi w słowo jak już zaczynam jej coś tłumaczyć T.T

Ostatnio edytowany przez TenshiYuki (2009-07-03 18:44:55)

#15 2009-07-03 19:26:26

Soanseth
Perwersyjny admin
Last.FM: Soanseth
Serwis

Na początek, zarzucę tym oto obrazkiem. Jest tylko dla wierzących, czyli nie dla mnie
http://dwubiegunowy.blox.pl/resource/p2 … R9HsVe.jpg

A teraz do rzeczy. Nie, nie wierzę i nigdy nie wierzyłem.
Owszem, byłem chrzczony, jestem po komunii świętej a bierzmowania już nie mam.
Zostałem wychowany w rodzinie takiej a nie innej, która chyba wierzy i dlatego musiałem robić to i owo. Dopóki nie uznałem, że dość już tego pierdolenia.
Bóg, kościół, Jezus i cała reszta tego chłamu, to tylko narzędzia do kontrolowania ludzi, oczywiście tych głupszych. Bo kto normalny uwierzy, że jakiś koleś stworzył świat w 7 dni, jest gdzieś tam, ale tak naprawdę nikt go nigdy nie widział. No kurde, toz to normalnie bełkot jest.
Tyle dokonanego zła na świecie przez człowieka w imię boga, a każdy to tłumaczy że on dał człowiekowi wolną wolę. Jak dla mnie jego istnienie jest tak samo mało realne, jak możliwość znalezienia jednego lekarstwa na wszelkie choroby.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Życie jest tylko jedno, więc trzeba korzystać ile tylko sił w biodrach"

#16 2009-07-04 12:08:47

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Na temat religii można się wypowiadać, o ile ktoś mówi z sensem.
Bo gadanie typu nie wierzę, a potem "o boże" jest jakby nie patrzeć debilne. Wiem bo sama tak robię xD Ale lubię tak mówić, bo to tylko podkreśla to, jak bardzo człowiek jest uzależniony nie od boga (!), a od tematów z nim związanych.
Jak dla mnie ludzie mogą i wyznawać gówno, jeśli im to odpowiada. Ale gdy próbują mnie do czegoś namówić... spotykając się z mało delikatną odmową. Nie wierzę w kościół - bo w to nie można wierzyć, to jest po prostu budynek. Nie wierzę w księży - to tylko kolejny dziwny człowiek, który w posłudze niby to bożej żyje, a prawda wygląda tak, ze robić mu się nie chce. Nie wierzę w biblię - czytałam ją, kurwa przeczytałam ją całą i nie znalazłam tam nic to mogłoby w jakiś sposób pomóc człowiekowi! A w imię czego ją czytałam, jak to ktoś mi zadał jakiś czas temu pytanie? No właśnie po to by zrozumieć, co takiego chrześcijanie widza w tym.
A najśmieszniejsze jest to, że ludzie bardziej żyją po chrześcijańsku Ci, którzy w boga nie wierzą niż na odwrót.

#17 2009-07-04 12:59:29

Decross
Misiek Tenshi
Serwis

Ja wierzę w Boga, Jezusa i tak dalej, ale nie uznaję Kościoła. To ludzie tak wszystko skomplikowali, te setki różnych modlitw i innych bzdur. Sądzę, że Bogu zależy tylko na tym by człowiek żył godnie i przestrzegał tych najbardziej ogólnych zasad typu nie zabijaj, nie kradnij.

Maleństwo napisał(a):

A najśmieszniejsze jest to, że ludzie bardziej żyją po chrześcijańsku Ci, którzy w boga nie wierzą niż na odwrót.

No właśnie, ludzie biegający do Kościoła zamiast być bardziej uduchowieni to często są gorsi od tych co nie chodzą. Sporo tych niby wierzących to często mają takie skrzywione cechy, że każdego, ktory nie wierzy albo nie pokazuje tego po sobie tak jak oni to uważają za gorszych, a przeciez Wiara powinna być dla siebie a nie na pokaz.

Soanseth napisał(a):

Bo kto normalny uwierzy, że jakiś koleś stworzył świat w 7 dni,

Zazwyczaj w przenośnie się nie wierzy img/smilies/wink

http://img13.imageshack.us/img13/4462/2cy1l44.jpg

#18 2009-07-04 15:11:48

Shina
Użytkownik

ave satan img/smilies/big_smile
ktoś musi rozpierduchę robic na tym świecie

kiedyś latałam z rodzeństwem do kościoła (ojciec i matka nie chodzili ale kazali nam chodzić) ale od gimnazjum już nie wierzę w żadnego stwórcę wszechmogącego, księża są prześmieszni (apropo księży to w  "Biblii" to nie ma tam nic o tym ze księża nie mogą miec żon ani dzieci i ja jestem za tym zeby do cholery mieli to przynajmniej spokój będzie i nie beda gadac głupot, mniej pedofili będzie i w ogóle ... i nie ma nic ze nie mozna stosowac antykoncepcji ... "Biblia" ponoć odnosi sie do wszystkiego ;p)
śmieszy mnie katolicyzm ale jakies tam wartości mam choćby właśnie nie zabijaj, nie kradnij itp

Ostatnio edytowany przez Shina (2009-07-04 15:12:44)

#19 2009-07-04 16:35:47

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

Śmieszy? Ale w jaki sposób śmieszy?

#20 2009-07-04 16:52:48

nopal
Black Sheep
Serwis

Shina napisał(a):

ehhh no ja nie wierzę w Boga bo za dużo zła jest na swiecie

Taaaak, to Bog wynalzl np bombe atomowa, nie czlowiek nie? Za zlo najlatwiej zrzucic wine na Boga, wybacz, ale dla mnie to nie argument.
Do kosciola bez problemu potrafie sie czepnac gdy cos zauwaze, inne wyznania szanuje, tak samo orientacje seksualne.
Wierze w Boga, nie da sie wytlumaczyc dlaczego, wiary sie nie da ujac slowami wiec nie bede sie rozpisywala.

"No matter how gifted, you alone cannot change the world. But that's the wonderful thing about this world." - L
http://i15.tinypic.com/80y4lg9.jpg
ps. - Jesli cos do mnie masz - powiedz mi to wprost.

#21 2009-07-04 20:33:03

Shina
Użytkownik

nie będę tłumaczyć dlaczego tak myślę bo mi sie nie chce ;p

#22 2009-07-05 14:28:46

nopal
Black Sheep
Serwis

spoko;D nie oczekuje wyjasnien, wyrazilam swoje zdanie i raczej nie bede w tym temacie juz pisac;D

Ostatnio edytowany przez nopal (2009-07-05 14:34:44)

"No matter how gifted, you alone cannot change the world. But that's the wonderful thing about this world." - L
http://i15.tinypic.com/80y4lg9.jpg
ps. - Jesli cos do mnie masz - powiedz mi to wprost.

#23 2009-07-05 19:22:37

BabyBlue
Sukkub
Last.FM:
Serwis

No czemu miałabyś nie pisać?
No właśnie po to pozakładane są tematy, by pisać >.>

#24 2009-07-05 19:31:35

Shiruya
hentai desu.
Last.FM: Tashmine

Nie lubię rozmawiac o Bogu, nie wiem dlaczego O.o może dlatego, że zazwyczaj przy tych tematach kłóciłam się z ludźmi xD no ale postanowiłam coś napisać, żeby nie było, że nie piszę ^^
Ale w sumie to wyręczyła mnie Mart, bo mam zajebiście podobne poglądy, co ona. I nawet nie wiedziałam, że nazywam się agnostykiem teistycznym O.o Dobrze wiedzieć, dzięki Mart xD

#25 2009-07-05 19:35:06

Mart
faggot.
Serwis  

Zawsze do usług jestem, nee xD
Człowiek w końcu uczy się przez całe życie xD

If we make it or not